Data dodania 25.04.2024 - 11:48

W głosowaniu wzięło udział 111 elektorów, czyli wszyscy wyłonieni przez społeczność uczelni. 90 z nich zagłosowało za kandydaturą prof. Krzysztofa Jóźwika. Ta znacząca przewaga nad pozostałymi głosami pozwoliła rektorowi wygrać wybory i zostać rektorem-elektem. Nowa kadencja na lata 2024-2028 rozpocznie się 1 września br.

Piłka wodna w Zatoce Sportu PŁ
Data dodania 25.04.2024 - 15:14

W ekstraklasie piłki wodnej nadchodzi czas ostatecznych rozstrzygnięć. Do końca sezonu 2023/24 zostało już kilka kolejek. Piłkarze wodni ŁSTW Politechniki Łódzkiej walczą o zajęcie czwartego miejsca. Nie oznacza to, że końcówka sezonu będzie pozbawiona emocji. Wręcz przeciwnie.

Edyta Pietrzak
Data dodania 25.04.2024 - 08:48

Dołączając do European Consortium of Innovative Universities (ECIU), badacze i badaczki Politechniki Łódzkiej włączyli się w 5 obszarów naukowych realizowanych w konsorcjum. Są to: Resilient Communities, Circural Economy, Energy and Sustainability, Transport and Mobility oraz Citizen Science, dziedzina koordynowana przez dr hab. Edytę B. Pietrzak, prof. uczelni.

Laureaci Programu Idea Box
Data dodania 24.04.2024 - 08:11

Zakończyło się głosowanie na pomysły zgłoszone przez pracowników i studentów Politechniki Łódzkiej w ramach tegorocznej edycji projektu „Idea Box”. 24 kwietnia rektor PŁ, prof. Krzysztof Jóźwik, wręczył pomysłodawcom zwycięskich projektów pamiątkowe dyplomy.

Władze Komitetu, od lewej: prof. Szymon Cyfert, prof. Ewa Stańczyk-Hugiet, prof. Agnieszka Zakrzewska-Bielawska, prof. Piotr Wachowiak, prof. Wojciech Dyduch
Data dodania 19.04.2024 - 14:10

Prof. Agnieszka Zakrzewska-Bielawska, dziekan Wydziału Organizacji i Zarządzania PŁ została jednomyślnie wybrana Przewodniczącą Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania Polskiej Akademii Nauk w kadencji 2024-2027. Pani Profesor jest pierwszą kobietą, której powierzono tę funkcję.

Budynek Wydziału Technologii materiałowych i Wzornictwa Tekstykiów, fot. arch. PŁ
Data dodania 17.04.2024 - 14:37

Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów PŁ od lat organizuje Ogólnopolskie Seminarium TEXTIL. To forma Dnia Otwartego Wydziału skierowana do uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski, którzy interesują się modą, odzieżą oraz tematami włókienniczymi.  W tym roku wydarzenie zaplanowano na 18 kwietnia.

Zespół naukowo-wdrożeniowy z PŁ  z dyplomem i statuetką, arch. Ł.K.
Data dodania 17.04.2024 - 08:21

Podczas inauguracji XXIII Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki (15.04) w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi przyznano, po raz kolejny, statuetki Łódzkie Eureka 2023. W tym roku nagrodzono cztery zespoły z różnych łódzkich uczelni publicznych. W kategorii Technika wyróżnienie otrzymał zespół naukowo-wdrożeniowy z Politechniki Łódzkiej.