Data dodania 17.04.2024 - 14:37

Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów PŁ od lat organizuje Ogólnopolskie Seminarium TEXTIL. To forma Dnia Otwartego Wydziału skierowana do uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski, którzy interesują się modą, odzieżą oraz tematami włókienniczymi.  W tym roku wydarzenie zaplanowano na 18 kwietnia.

Uczestnicy tegorocznego Seminarium TEXTIL pokażą swoje prace konkursowe w różnych formach. Będą to m.in. kolekcje odzieży na modelkach, kolekcje odzieży prezentowane stacjonarnie na manekinach oraz prezentacje multimedialne.

Seminarium, w sprawdzonej już formule, oferuje także Kreatywne Warsztaty. To forma, która cieszy się dużym zainteresowaniem, dając uczniom dodatkowo możliwość zwiedzania wybranych jednostek organizacyjnych Wydziału oraz poznania prowadzonych w nich prac badawczych. To także okazja dla Studenckich Kół Naukowych do zaprezentowania uczniom kolekcji odzieżowych realizowanych przez studentów.

Plakat zapraszający na Seminarium TEXTIL na PŁ