Data dodania 18.04.2024 - 11:32

Prof. Anna Fabijańska z Instytutu Informatyki Stosowanej i dr hab. inż. arch. Anetta Kępczyńska-Walczak, prof. PŁ z Instytutu Architektury i Urbanistyki wzięły udział w ważnych wydarzeniach zorganizowanych w Brukseli.

Prof. Anna Fabijańska jako współprzewodnicząca grupy roboczej Science Advice for Policy by European Academies (SAPEA) uczestniczyła w przekazaniu wiceprzewodniczącej wykonawczej Komisji Europejskiej Margrethe Vestager oraz komisarz ds. innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i młodzieży Ilianie Ivanovej, raportu i niezależnej opinii dotyczącej wykorzystania sztucznej inteligencji w nauce.

Więcej na ten temat w artykule oraz informacji prasowej.

From left: the European Commission Executive Vice-President Margrethe Vestager and Commissioner for Innovation, Research, Culture, Education Youth Iliana Ivanova, prof. Anna Fabijańska (TUL) co-chair of  SAPEA and chair Group of Chief Scientific Advisors prof. Nicole Grobert z University of Oxford
na zdj. Rozmowa wiceprzewodniczącej wykonawczej KE Margrethe Vestager, komisarz Iliany Ivanovej, współprzewodniczącej SAPEA prof. Anny Fabijańskiej (Politechnika Łódzka) i przewodniczącej Group of Chief Scientific Advisors (GCSA) prof. Nicole Grobert (University of Oxford)

Dr hab. inż. arch. Anetta Kępczyńska-Walczak, prof. PŁ była na spotkaniu inaugurującym Sojusz Akademii Nowego Europejskiego Bauhausu (NEBA Alliance), flagową inicjatywę Komisji Europejskiej, które odbyło się w czasie Festiwalu NEB w Brukseli. Otwierając Festiwal, Ursula von der Leyen powiedziała: „Jestem dumna, że jutro oficjalnie uruchomimy Akademię Nowego Europejskiego Bauhausu. Będzie ona szkolić nowe pokolenia architektów, inżynierów i pracowników budowlanych. Zapewni im wiedzę i umiejętności potrzebne do przekształcania zrównoważonych materiałów w piękne przestrzenie".
Więcej na ten temat w artykule oraz informacji prasowej.

.

Na zdj. poniżej uczestnicy spotkania NEBA Alliance