Authors of the winning ideas accompanied by Rector Prof. Krzysztof Jóźwik, Vice Rector Prof. Paweł Strumiłło and Head of the University Development Department Adam Owczarek
Data dodania 24.04.2024 - 08:11

Zakończyło się głosowanie na pomysły zgłoszone przez pracowników i studentów Politechniki Łódzkiej w ramach tegorocznej edycji projektu „Idea Box”. 24 kwietnia rektor PŁ, prof. Krzysztof Jóźwik, wręczył pomysłodawcom zwycięskich projektów pamiątkowe dyplomy.

dr hab. Katarzyna Szymańska-Dębowska, prof. PŁ
Data dodania 12.04.2024 - 08:09

Inspirowanie jest niezwykle ważne w pracy naukowej. Zarówno w kontekście prowadzenia badań naukowych, jak i dzielenia się swoją wiedzą. To jeden z celów spotkań z cyklu „Zawód naukowiec” organizowanych przez dr hab. Katarzynę Szymańską-Dębowską, prof. PŁ z Instytutu Matematyki. 20 kwietnia odbędzie się już dziesiąte takie spotkanie.

Grafika do konkursu Idea Box w PŁ
Data dodania 09.04.2024 - 08:25

Zakończył się etap zgłaszania i opiniowania pomysłów do tegorocznej edycji projektu „Idea Box – pomysły pracowników i studentów na rzecz rozwoju PŁ”, którego celem jest poprawa warunków pracy i studiowania w uczelni. Budżet na zgłoszone pomysły w bieżącym roku wynosi 100 000 zł.

Dawid Bernatowicz, E2Top
Data dodania 22.02.2024 - 08:34

Współczesny świat ciągle potrzebuje nowych technologii oczyszczania środowiska. Takim narzędziem mogą być hydrożele, które bada w projekcie „Wyłapane w sieci” Dawid Bernatowicz, uczestnik 2. edycji programu E2Top dla uzdolnionych studentów.

BUP2024
Data dodania 14.02.2024 - 13:23

Do 25 lutego można zgłaszać się do konferencji "Zmieniające się okoliczności i nowe zagrożenia dla zrównoważonego rozwoju w regionie Morza Bałtyckiego". Udział jest bezpłatny, stanowi okazję do poszerzenia wiedzy na temat nauk o zrównoważonym rozwoju i zdobycia interdyscyplinarnego sposobu myślenia w kontekście regionalnym.

Wiktor Barańczyk
Data dodania 17.01.2024 - 19:55

Wiktor Barańczyk po raz drugi uczestniczy w programie E2Top. Studiuje informatykę. Pasjonuje się sztuczną inteligencją, w szczególności widzeniem komputerowym, które skupia się na rozumieniu i analizie obrazów. Lubi gry komputerowe i sudoku.

Fot. Freepik.com
Data dodania 11.01.2024 - 13:11

Poznaliśmy wyniki konkursu „Ekologiczny magister i doktor” organizowanego po raz 10. przez Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Spośród ogłoszonych laureatów czworo jest związanych z Politechniką Łódzką.

mat. ilustracyjny
Data dodania 20.12.2023 - 13:36

Politechnika Łódzka otrzymała grant w programie HORIZON Europe. W składzie konsorcjum grantu NEBA Alliance  znajduje się 14 partnerów europejskich z Austrii, Belgii, Estonii, Finlandii, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Słowenii, Szwecji, Włoch oraz Polski reprezentowanej przez PŁ.

Rektorat Politechniki Łódzkiej, fot. arch. PŁ
Data dodania 06.12.2023 - 08:43

Ogłoszono wyniki (5.12) drugiej edycji międzynarodowego rankingu QS World University Rankings: Sustainability, w którym Politechnika Łódzka znalazła się po raz pierwszy i zajęła 10. pozycję wśród uczelni polskich oraz 2. miejsce w gronie uczelni technicznych z Polski.

Grafika promująca akcję Sadzimy drzewa na PŁ
Data dodania 18.09.2023 - 09:07

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Zerowej Emisji, społeczność akademicka Politechniki Łódzkiej zasadzi drzewa i krzewy na terenie naszego kampusu. Akcja jest kontynuacją pomysłu zgłoszonego do tegorocznej edycji budżetu „Idea Box”, który zdobył największą liczbę głosów.

Ruszyła przebudowa ul. Skorupki, fot. Jacek Szabela
Data dodania 22.08.2023 - 14:30

Rozpoczęła się przebudowa ul. Skorupki realizowana dzięki kolejnemu, zwycięskiemu projektowi „ZIELONY KAMPUS - Ogród na Skorupki” zgłoszonemu przez społeczność akademicką Politechniki Łódzkiej do Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego w 2022 roku. Prace prowadzone są na odcinku od ul. Wólczańskiej do ul. Stefanowskiego.