Data dodania 24.04.2024 - 08:11

Zakończyło się głosowanie na pomysły zgłoszone przez pracowników i studentów Politechniki Łódzkiej w ramach tegorocznej edycji projektu „Idea Box”. 24 kwietnia rektor PŁ, prof. Krzysztof Jóźwik, wręczył pomysłodawcom zwycięskich projektów pamiątkowe dyplomy.

W  tym roku do konkursu zgłoszono  52 pomysły, z czego 11 zostało skierowanych przez JM Rektora PŁ do realizacji i dalszego procedowania poza budżetem „Idea Box”. Dzięki temu pozostała większa kwota na realizację wniosków, na które prowadzone było głosowanie.

VIII edycja projektu cieszyła się dużym zainteresowaniem. W głosowaniu wzięło udział ponad 1000 osób, tradycyjnie można było zagłosować na trzy propozycje. Głosowanie wyłoniło następujące zwycięskie pomysły, które zostaną zrealizowane do końca 2024 roku:

Design-4-All – przestrzeń kreatywna na PŁ, autor: dr hab. inż. Grzegorz Granosik, prof. PŁ (367 głosów),
Domki dla pszczół, owadów, ptaków i jeży, autorka: Ewa Nowak (346 głosów),
Chill Zone w Budynku Trzech Wydziałów, autor: Jakub Żaczek (337 głosów).

IDEA BOX to projekt, dzięki któremu pracownicy i studenci naszej uczelni mają możliwość zgłaszania pomysłów, mających  podnieść komfort pracy, studiowania i spędzania czasu na terenie uczelni. W bieżącym roku pula środków przeznaczonych na realizację wybranych pomysłów wyniosła 100 000 zł. Warunkiem dopuszczenia pomysłu do głosowania była możliwość jego realizacji w bieżącym roku kalendarzowym, pozytywna weryfikacja pod względem zgodności z obowiązującymi przepisami, techniczne możliwości realizacji pomysłu oraz jego weryfikacja z perspektywy rzeczywistych kosztów wykonania.

- Cieszymy się z aktywności pracowników, studentów oraz doktorantów naszej uczelni, którzy zgłaszając swoje pomysły i biorąc udział w głosowaniu w ramach budżetu „Idea Box” przyczyniają się do zmiany kampusu Politechniki Łódzkiej w miejsce jeszcze bardziej przyjazne do pracy, studiowania a także spędzania wolnego czasu – powiedział kierownik Działu Rozwoju Uczelni, Adam Owczarek.

W ramach wcześniejszych edycji zrealizowano między innymi: dwie kwietne łąki, ule dla pszczół, stacje naprawy rowerów i stojaki na rowery, wewnętrzne i zewnętrzne strefy studenckie, czujniki jakości powietrza na kampusie a także aplikację Mobile Alert.

Zapraszamy do odwiedzenia strony projektu oraz do śledzenia jego profilu na Facebooku.

banerr newslettera PŁ