Stypendium rektora dla doktorantów PŁ w r. akadem. 2020/21

Podstawowe informacje dotyczące przyznawania stypendium rektora dla doktorantów w roku akademickim 2020/21.

Stypendium rektora dla doktorantów może być przyznane uczestnikowi studiów doktoranckich na drugim i kolejnych latach jego studiów pod warunkiem spełnienia w roku akademickim poprzedzającym przyznanie stypendium łącznie następujących warunków:

• uzyskania co najmniej dobrych wyników z egzaminów objętych programem studiów doktoranckich lub jeśli w ocenianym okresie program nie zakłada egzaminów, uzyskania co najmniej dobrych wyników z zaliczeń,
  • wykazania się postępami w pracy naukowej i w przygotowaniu rozprawy doktorskiej,
  • wykazania się szczególnym zaangażowaniem w pracy dydaktycznej na uczelni.

Szczegółowe informacje dot. katalogu osiągnięć punktowanych w ramach ww. stypendium znajdują się w załączniku nr 2 do regulaminu.

Wysokość stypendium rektora w PŁ:

• Doktoranci Politechniki Łódzkiej mogą otrzymać stypendium rektora dla doktorantów, które wynosi 1 050 zł.

Szczegółowe informacje dot. wysokości poszczególnych stypendiów znajdują się w komunikacie.

Wnioskowanie o stypendium rektora dla doktorantów:

Doktoranci wnioskują o stypendium rektora dla doktorantów oraz o zwiększenie stypendium doktoranckiego z dotacji podmiotowej na realizację zadań projakościowych za pośrednictwem jednego, wspólnego dla obu stypendium, formularza rankingowego wypełnionego online za pośrednictwem webdziekanatu, który należy dołączyć do wniosku o ww. stypendium.

Aby wygenerować ww. formularz należy zalogować się na webdziekanat. Po uzupełnieniu wszystkich danych, należy zatwierdzić formularz i zrobić wydruk ostateczny. Po wydrukowaniu formularza, zebraniu wymaganych w dokumencie podpisów i dołączeniu wszystkich załączników dokumentujących uzyskane osiągnięcia, formularz należy dostarczyć do dziekanatu.

Szczegółowe informacje dot. terminów składania wniosków znajdują się w komunikacie.

Szczegółowe informacje dot. zasad przyznawania ww. świadczenia znajdują się w regulaminie.

Wnioski o ww. świadczenia należy generować za pośrednictwem webdziekanatu.

Data dodania:2019-06-24
Agnieszka Garcarek-Sikorska