Komunikat ws. wysokości poszczególnych rodzajów świadczeń dla studentów i uczestników studiów doktoranckich

Komunikat prorektora ds. studenckich PŁ z 31.07.2020 r. w sprawie wysokości poszczególnych rodzajów świadczeń dla studentów i uczestników studiów doktoranckich Politechniki Łódzkiej w r. ak. 2020/21:

1. Stypendium socjalne/socjalne w zwiększonej wysokości może otrzymać student/doktorant, będący w trudnej sytuacji materialnej, którego udokumentowany miesięczny dochód na 1 osobę w rodzinie w 2019 r. nie przekroczył 1 043 zł netto.

2. Wysokość stypendium socjalnego stanowi różnica ww. kwoty i wysokości miesięcznego dochodu netto na jedną osobę w rodzinie studenta/doktoranta w 2019 r., przy czym kwota przyznanego stypendium socjalnego wynosi:

- maksymalna - 1 043 zł, zaś minimalna – 150 zł miesięcznie.

3. Wysokość zwiększenia stypendium socjalnego – 350 zł miesięcznie.

4. Wysokość stypendium dla osób niepełnosprawnych zależy od stopnia niepełnosprawności studenta/doktoranta i wynosi odpowiednio:

1) w przypadku znacznego stopnia niepełnosprawności – 450 zł miesięcznie;

2) w przypadku umiarkowanego stopnia niepełnosprawności – 400 zł miesięcznie;

3) w przypadku lekkiego stopnia niepełnosprawności – 350 zł miesięcznie.

5. Stypendium rektora dla studentów.

1) Wysokość stypendium rektora dla studentów wynosi:

a) stypendium podstawowe - 600 zł miesięcznie;

b) zwiększenie stypendium - 400 zł miesięcznie.

2) Minimalna liczba punktów rankingowych upoważaniająca do otrzymania stypendium podstawowego to 75.

3) Minimalna liczba punktów rankingowych upoważaniająca do otrzymania zwiększenia stypendium to 150.

6. Stypendium rektora dla doktorantów wynosi 1 050 zł miesięcznie.

7. Zapomogi.

1) Wysokość zapomogi może wynieść od 50 zł do 1 200 zł.

2) W przypadkach, o których mowa w ust. 8 rodz. V Regulaminu świadczeń dla studentów Politechniki Łódzkiej maksymalna wysokość zapomogi dla studentów/doktorantów wynosi 1200 zł.

8. Obowiązujący dochód z 1 ha przeliczeniowego wynosi obecnie 2 715 zł rocznie (kwota dla 2018 r.). Kwota obowiązująca w roku akad. 2020/21 zostanie podana do wiadomości studentów/doktorantów Komunikatem, po ogłoszeniu jej przez GUS, do 23.09.2020 r.

9. Łączna miesięczna wysokość wypłacanych jednemu studentowi/doktorantowi stypendiów – socjalnego i rektora dla studentów/doktorantów – nie może być większa niż 2 435,80 zł (38% wynagrodzenia profesora).

10. Wysokość miesięcznego dochodu na osobę w rodzinie, do którego student zobowiązany jest dostarczyć wraz z wnioskiem o stypendium socjalne aktualne zaświadczenie z ośrodka pomocy społecznej o sytuacji dochodowej i majątkowej swojej i rodziny (o którym mowa w ust. 9 rozdz. VII ww. regulaminu) – 528 zł netto.

11. Minimalna kwota miesięcznego dochodu studenta/doktoranta, przy której może on ubiegać się o stypendium socjalne bez wykazywania dochodów osiąganych przez osoby, o których mowa w ust. 3 rozdz. VII to 930,35 zł netto.

Data dodania:2020-09-02
Agnieszka Garcarek-Sikorska