Data dodania 18.02.2021 - 10:03

Do konkursu Łódź Naukowa, Łódź akademicka 2021 Fundacja Politechniki Łódzkiej zgłosiła dwa projekty Łódzkie Dni Informatyki 2021 oraz Łódzcy studenci uczestnikami Mistrzostw Świata Samochodów Solarnych w Australii. Oba znalazły się na liście laureatów.

Na konkursie realizowanym przez Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS i Fundację Centrum Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych spłynęły 52 zgłoszenia. Do realizacji wybrano 15 projektów.
Na pierwszym miejscu listy rankingowej znalazł się projekt Mistrzostwa Świata Samochodów Solarnych w Australii. Uzyskał najwięcej punktów. Informacja o wynikach konkursu zbiegła się niestety z decyzją organizatorów Bridgestone World Solar Challenge o odwołaniu wydarzenia zaplanowanego na ten rok. W związku z tym, projekt zaproponowany przez Lodz Solar Team nie uzyska w tym roku dofinansowania. Studenci nie przerywając prac nad najnowszą wersją swojego solarnego pojazdu wierzą, że słońce zaświeci dla nich jeszcze nie raz!
Na 20 tysięcy złotych dofinansowania mogą liczyć organizatorzy piątej już edycji Łódzkich Dni Informatyki. Branżą IT interesują się prawie wszyscy, a znalezienie kogoś kto nie ma kontaktu z jej produktami wydaje się trudne do zrealizowania. To właśnie dlatego, wydarzenie wypełnione inspirującymi wykładami i warsztatami cieszy się ogromną popularnością. Tym bardziej, że młodzież ma możliwość usłyszeć o nowościach i potrzebach branży od niewiele starszych, ale już doświadczonych w realizacji projektów specjalistów z przedsiębiorstw związanych z szeroko pojętą informatyką IT.
Łódzkie Dni Informatyki są inicjatywą Fundacji Politechniki Łódzkiej, Politechniki Łódzkiej oraz Klastra ICT Polska Centralna. Współorganizatorem ŁDI jest Uniwersytet Łódzki.