Data dodania 07.07.2023 - 14:25

W czerwcu zakończyło się głosowanie na pomysły zgłoszone przez pracowników i studentów Politechniki Łódzkiej w ramach tegorocznej edycji projektu IDEA BOX. 7 lipca rektor PŁ, prof. Krzysztof Jóźwik, wręczył pomysłodawcom zwycięskich projektów pamiątkowe dyplomy.

- Bardzo cieszę się z aktywności naszych pracowników, studentów oraz doktorantów, którzy zgłaszając swoje pomysły i biorąc udział w głosowaniu w ramach budżetu „Idea Box” przyczyniają się do zmiany kampusu Politechniki Łódzkiej w miejsce jeszcze bardziej przyjazne do pracy, studiowania a także spędzania wolnego czasu – powiedział rektor PŁ, prof. Krzysztof Jóźwik.

Ogółem zgłoszono 63 pomysły, z czego 19 zostało skierowanych przez JM Rektora PŁ do realizacji i dalszego procedowania poza budżetem „Idea Box”. Dzięki temu pozostała większa kwota na realizację wniosków skierowanych do głosowania.

VII edycja projektu cieszyła się dużym zainteresowaniem. W głosowaniu wzięło udział ponad 600 osób (można było zagłosować na trzy wybrane pomysły). Głosowanie wyłoniło następujące zwycięskie pomysły, które zostaną zrealizowane do końca 2023 roku:

• Sadzimy drzewa na Politechnice Łódzkiej, autor: Adam Owczarek (361 głosów),
  • Deszcz dla roślin zamiast w kanał, autorka: Kamila Belka (315 głosów),
  • Stacje solarne typu SUNFLOWER lub ławki solarne do ładowania urządzeń mobilnych, autor: dr inż. Michał Sójka (286 głosów),
  • Dobrostan zwierząt i ptaków na Politechnice Łódzkiej, autor: Andrzej Saganowski (227 głosów).

IDEA BOX to projekt, dzięki któremu pracownicy i studenci naszej uczelni mają możliwość zgłaszania swoich pomysłów, których celem jest podniesienie komfortu pracy, studiowania i spędzania czasu na terenie uczelni.

W bieżącym roku pula środków przeznaczonych na realizację wybranych pomysłów wyniosła 100 000 zł. Warunkiem dopuszczenia pomysłu do głosowania była możliwość jego realizacji w bieżącym roku kalendarzowym, pozytywna weryfikacja pod względem zgodności z obowiązującymi przepisami, techniczne możliwości realizacji pomysłu oraz jego weryfikacja z perspektywy rzeczywistych kosztów realizacji.

W ramach wcześniejszych edycji zrealizowano między innymi: dwie kwietne łąki, ule dla pszczół, stacje naprawy rowerów i stojaki na rowery, wewnętrzne i zewnętrzne strefy studenckie, czujniki jakości powietrza na kapusie a także aplikację Mobile Alert.