Data dodania 12.07.2022 - 11:03

Zakończyło się głosowanie na pomysły zgłoszone przez pracowników i studentów Politechniki Łódzkiej w ramach tegorocznej edycji projektu IDEA BOX. Zwyciężyły:  zielona strefa relaksu i lepsza sieć Wi-Fi Eduroam.

Edycja 2022 cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem politechnicznej społeczności. W głosowaniu wzięło udział ponad 800 osób, przy czym każda z nich mogła oddać głos na trzy wybrane pomysły.

IDEA BOX 2022 wyłoniła następujące zwycięskie pomysły:

• Zielona strefa relaksu na kampusie A, autorka: Zuzanna Niesyto. Koszt realizacji: 20 000 zł (281 głosów),
  • Lepsza sieć Wi-Fi Eduroam, autor: Karol Tutek. Koszt realizacji: 30 000 zł (279 głosów),
  • Ptasi kampus - budki dla jerzyków na ścianie budynku B6 (Instytut Architekury i Urbanistyki) – autorka: mgr Barbara Konarzewska. Koszt realizacji: 7 000 zł (209 głosów),
  • Domki dla owadów w parku Klepacza, autorka: mgr Paulina Obidowska. Koszt realizacji: 1 500 zł (186 głosów),
  • Biuro rzeczy znalezionych, autor: dr inż. Jarosław Goszczak. Koszt realizacji: 2 000 zł (152 głosy),
  • Politechniczna grządka, autorka: Zuzanna Niesyto. Koszt realizacji 10 000 zł (132 głosy).

IDEA BOX to projekt, dzięki któremu pracownicy i studenci naszej uczelni mają możliwość zgłaszania swoich pomysłów, których celem jest podniesienie komfortu pracy, studiowania i rekreacji na terenie uczelni. W bieżącym roku pula środków przeznaczonych na realizację wybranych pomysłów wyniosła 80 000 zł. Warunkiem dopuszczenia pomysłu do głosowania była możliwość jego realizacji w bieżącym roku kalendarzowym, pozytywna weryfikacja pod względem zgodności z obowiązującymi przepisami, techniczne możliwości realizacji pomysłu oraz jego weryfikacja z perspektywy rzeczywistych kosztów realizacji.

Dotychczas zrealizowane pomysły członków społeczności akademickiej naszej uczelni można obejrzeć na stronie projektu.

Grafika do promocji Projektu IDEA BOX 2022