Data dodania 06.06.2023 - 08:19

Studenci kierunku Information Technology prowadzonego na Wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej (FTiMS) PŁ w ramach Centrum Kształcenia Międzynarodowego zajęli 1. miejsce w tegorocznym Hacatonie, konkursie organizowanym wspólnie przez Biura Karier łódzkich uczelni: UMed, PŁ i UŁ.

Wielki finał wydarzenia i prezentacja projektów zespołów odbyła się 28 maja. Uczestnicy zaprezentowali swoje innowacje rozwiązania przed jury, mentorami oraz uczestnikami wydarzenia.

Najwyżej przez jury oceniony został pomysł zespołu studentów informatyki PŁ - SwiftBoard w składzie: Bartosz Nowacki, Stanisław Marciniak, Wojciech Mokwiński, Krzysztof Muszyński, który w ramach projektu stworzył platformę onboardingową wirtualnego asystenta wykorzystującej czat GPT-3/4. Za innowacyjne rozwiązanie otrzymali nagrodę główną w wysokości 10 tys. zł.

Laureaci 3. miejsca z Hacatonie, fot. ABK UMed
Laureaci 3. miejsca w Hacatonie, fot. ABK UMed

Drugie miejsce zajął zespół studentów z UMedu. Trzecie międzyuczelniany zespół WeKnowIT, w którym znaleźli się przedstawiciele Wydziału FTIMS PŁ: Maria Wichrowska i Dominik Kozłowski oraz Krystian Kręcik – Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Mikołaj Gwardys – Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Jan Karolewski – Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Ich wyzwanie polegało przygotowaniu rozwiązania, które umożliwi lekarzowi większe skupienie i poświęcenie czasu pacjentowi, a zminimalizuje czas jaki lekarz musi spędzić na wpisywaniu danych z przebiegu wizyty i zaleceń do systemu.

Jak twierdzą organizatorzy tegoroczna impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem: Dostaliśmy ponad 150 zgłoszeń z różnych stron Polski i świata. Do udziału w Hackathonie finalnie zakwalifikowało się aż 14 drużyn, które przyjęły wyzwania firm. W trakcie pierwszego dnia on-line uczestnicy mieli okazję zapoznać się z profilami firm, ofertą kulturowo-edukacyjną Łodzi.

Więcej informacji na temat Hacatonu na stronie Akademickiego Biura Karier Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.