Data dodania 03.11.2022 - 13:16

Politechnika Łódzka, Urząd Miasta Łodzi, Ambasada Królestwa Danii w Polsce oraz firma Danfoss podpisały (3.11) porozumienie o współpracy na rzecz poprawy efektywności energetycznej łódzkiego budownictwa.

Jednym z efektów podpisanego porozumienia, będzie przystąpienie grupy studentów z PŁ do projektu dotyczącego ochrony klimatu.

Bardzo się cieszę z zaangażowania Politechniki Łódzkiej w projekt "Inżynierowie nowej generacji w Łodzi", w ramach którego nasi studenci opracują plan efektywniejszego oszczędzania energii budynków miejskich. Inicjatywy realizujące cele zrównoważonego rozwoju są dla nas szczególnie ważne. Jestem dumny, że potencjał studentów kształcących się w PŁ został dostrzeżony, a nasza uczelnia rozwija współpracę z tak ważnymi partnerami, jak firma Danfoss, Ambasada Królestwa Danii w Polsce oraz Urząd Miasta Łódź. Podpisana dziś umowa rozpoczyna ponad roczny projekt, który przyniesie wymierne korzyści nie tylko jej sygnatariuszom, ale przede wszystkim społeczeństwu.

powiedział prof. Krzysztof Jóźwik, rektor PŁ, po podpisaniu porozumienia.

prof. krzysztof Jóźwik, rektor PŁ, fot. Jacek Szabela

W ramach nowego projektu studenci,w ścisłej współpracy z miastem, przygotują analizę i opracują plan poprawy efektywności energetycznej wybranych budynków w Łodzi. Przy realizacji projektu wykorzystają wiedzę zdobytą podczas serii wykładów organizowanych przez ekspertów Danfoss oraz doświadczeń zdobytych podczas wyjazdu studyjnego do Danii.

Czterostronne porozumienie w EC1 podpisali:  Hanna Zdanowska, prezydent miasta Łódz, Ole Toft, ambasador Królestwa Danii w Polsce, prof. Krzysztof Jóźwik, rektor Politechniki Łódzkiej, Martin Rossen, Global Head of Public Affairs and Communication w Danfoss.