Data dodania 06.07.2023 - 11:20

Trzech studentów-sportowców z Politechniki Łódzkiej będzie reprezentowało Polskę na 31. Letniej Uniwersjadzie w chińskim Chengdu. Dwóch będzie rywalizowało w pływaniu i jeden w lekkiej atletyce.

Dwaj reprezentanci pływacy studiują na Wydziale Organizacji i Zarządzania, są posiadaczami tytułów Mistrza Polski Seniorów.

Jan Kałusowski podczas ceremonii  EUG2022 w PŁ, fot. Ewa Milun-Walczak

Jan Kałusowski studiuje w Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE) na studiach magisterskich na kierunku Master of Business Studies. Będzie rywalizował w  trzech  konkurencjach pływania klasycznego na 50 m, 100 m i 200 m.

Marcel Wągrowski student zarządzania i inżynierii produkcji (st. II stopnia), wystartuje w pływaniu na 200 m stylem zmiennym.

Marcel Wągrowski podczas ceremonii EUG2022 na PŁ, fot. Ewa Milun-Walczak

Mateusz Rzeźniczak kształci się na studiach magisterskich na kierunku inżynieria ochrona środowiska na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska. To dwukrotny wicemistrz Polski na 400 m (2020 r, 2021 r.). Zajął 5. miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w sztafecie 4x400m. Na tegorocznej Uniwersjadzie wystartuje w biegu na 400 m i sztafecie mężczyzn 4x400 m.

31. Letnia Uniwersjada odbędzie się w Chengdu na początku sierpniu (1-6.08).