Data dodania 16.06.2023 - 09:10

Studenci Politechniki Łódzkiej docenili pracodawców w corocznym konkursie. W kategorii „Najlepszy program praktyk/stażu w 2022 roku dla studentów Politechniki Łódzkiej” została firma B/S/H Sprzęt Gospodarstwa Domowego. Natomiast tytuł „Najlepszego Pracodawcy województwa łódzkiego według studentów Politechniki Łódzkiej za rok  2022 otrzymała również B/S/H Sprzęt Gospodarstwa Domowego.

Wręczając nagrodę, rektor PŁ, prof. Krzysztof Jóźwik, powiedział:

Firma BSH jest jedną z tych, z którymi nasza współpraca jest wzorowa. Oferta firmy dotycząca praktyk, staży i realizacji dyplomów jest bardzo szeroka i różnorodna. Daje możliwość poszerzania umiejętności studentów przez ich pracę w zespołach związanych z produkcją, czy też z badaniami i rozwojem.

Finał konkursu odbył się 14 czerwca w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej. Jak mówi Małgorzata Skomiał, kierownik Biura Karier PŁ - inicjatora wydarzenia:

Pomysł narodził się 4 lata temu i był wtedy eksperymentem. Okazało się jednak, że spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem zarówno wśród pracodawców, jak i studentów. Intencją przedsięwzięcia jest wyróżnienie tych firm i instytucji, działających w regionie łódzkim, które tworzą najlepsze warunki praktyk, staży i pracy dla naszych studentów. Konkurs zgromadził firmy korzystnie wpływające na rozwój Łodzi, regionu i lokalnego rynku pracy, ale ponad wszystko to firmy i instytucje przyjazne studentom, pracownikom, dające im możliwość zdobywania doświadczenia i kształtowania kariery zawodowej.

Studenci głosowali od 16 stycznia do 21 maja, za pośrednictwem uczelnianej platformy WIKAMP.

O wydarzeniu można przeczytać jeszcze na stronie "Życia Uczelni".