Data dodania 09.02.2022 - 11:59
Kategorie aktualności

Zakończyły się trzydniowe IV Mistrzostwa Świata w Pływaniu Lodowym w Głogowie, na których dwa brązowe medale zdobyli studenci Politechniki Łódzkiej: Aleksandra Bednarek i Tomasz Józefiak, powołani do reprezentacji kadry narodowej.

Image
Image
Aleksandra Bednarek studentka PŁ  z brązowym medalem MŚ w Pływaniu Lodowym, fot. arch. prywatne

Aleksandra Bednarek - studentka inżynierii biomedycznej na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki zdobyła brązowy medal na 50 m stylem klasycznym w kategorii wiekowej 18-24 lata.  Medalistka MŚ jest zdobywczynią potrójnej korony w pływaniu na wodach otwartych.

Image
Tomasz Józefiak student PŁ z brązowym medalem MŚ w Pływaniu Lodowym, fot. arch. prywatne.

Tomasz Józefiak - student matematyki stosowanej na Wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej zdobył brązowy medal na 50 m stylem grzbietowym w kategorii wiekowej 18-24 lata. Reprezentuje PŁ na Akademickich Mistrzostwach Polski w różnych dyscyplinach: lekkiej atletyce, pływaniu, biegach przełajowych, ergometrze wioślarskim i szachach.

- Cieszymy się, że możemy reprezentować Politechnikę Łódzką na arenie międzynarodowej i dziękujemy za możliwość łączenia studiów ze sportem, i  życiem prywatnym - powiedzieli medaliści z PŁ, informując o swoim sukcesie.

Mistrzostwa Świata w Pływaniu Lodowym w Głogowie odbywały się na 10 dystansach, od 1 km do 50 metrów. Temperatura wody w Odrze wynosiła 3 st. C. W zawodach wzięło udział ponad 300 zawodników z blisko 30 krajów.