zdjęcie portretowe: prof. Piotr Paneth

Prof. Piotr Paneth (dyscyplina: nauki chemiczne, Web of Science Core Collection: h-index - 28, liczba publikacji 2013-2021 - 69, liczba cytowań dla publikacji z lat 2013-2021 - 602. SciVal: Output in 10% Citation Percentiles (%) - 4,40%. Znormalizowany wskaźnik Field-Weighted Citation Impact (FWCI) dla publikacji z lat 2013-2021 - 0,61).

Jego zainteresowania naukowe obejmują wykorzystanie efektów izotopowych w badaniach reakcji chemicznych i enzymatycznych, a w ostatnich latach również ich praktyczne wykorzystanie w autentykacji żywności oraz jako narzędzie diagnostyczne i prognostyczne w medycynie.

Kierował w PŁ międzynarodowymi programami badawczymi (m. in. finansowanymi w ramach NIH-FIRCA, 7FP, H2020, PSPB, FNP).

Profesor/naukowiec wizytujący uniwersytetów w Lincoln, NE USA; Minnesota, MN USA (program Fulbrighta); Uppsala, Szwecja (program Visby); Kyoto, Japonia (program JSPS); Nantes, Francja (program CNRS).

Pełnił funkcje Dziekana Wydziału ChemicznegoProrektora ds. Nauki, Dyrektor ds. Organizacji Badań, Międzynarodowa Agenda Badawcza ICRI-BioM.

zdjęcie portretowe: prof. Piotr Paneth
prof. dr hab. inż. Piotr Paneth
Międzyresortowy Instytut Techniki Radiacyjnej
Wydział Chemiczny