Data dodania 26.09.2023 - 12:56

Technik w Katedrze Inżynierii Bioprocesowej Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska

INSTYTUCJA: Politechnika Łódzka, Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska, Katedra Inżynierii Bioprocesowej

MIASTO: Łódź

STANOWISKO: technik

DYSCYPLINA NAUKOWA: -

DATA OGŁOSZENIA: 26.09.2023

TERMIN SKŁADANIA OFERT: 15.10.2023

LINK DO STRONY: http://wipos.p.lodz.pl

SŁOWA KLUCZOWE: praca w laboratorium, obsługa techniczna zajęć dydaktycznych

Technik, Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska

Politechnika Łódzka jest jedną z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Posiada ponad 75-letnią tradycję i doświadczenie w kształceniu kadr i prowadzeniu badań naukowych. Jest atrakcyjnym partnerem dla biznesu. Współpracuje z największymi firmami w kraju i za granicą. Prowadzi badania naukowe na europejskim poziomie, tworzy nowe technologie i patenty przy współpracy z najlepszymi ośrodkami naukowymi na całym świecie. Jednym z filarów zarządzania Politechniką Łódzką jest równe traktowanie pracowników niezależnie od ich płci, wieku, rasy czy innych cech demograficzno-społecznych. W 2016 roku PŁ jako pierwsza Uczelnia techniczna w Polsce otrzymała logo HR EXCELLENCE IN RESEARCH, potwierdzające, że Uczelnia stosuje zasady „Europejskiej Karty Naukowca” i „Kodeksu postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych”.

Wymagania stawiane kandydatowi:

• wykształcenie wyższe (biologia lub biotechnologia lub chemia)
  • doświadczenie w pracy w laboratorium analiz chemicznych lub/i mikrobiologicznych (minimum 2 lata)
  • samodzielność, odpowiedzialne i aktywne podejście do pracy
  • znajomość środowiska MS Office
  • znajomość języka polskiego na poziomie języka ojczystego

Mile widziane:

• znajomość języka angielskiego

Warunki pracy:

• pełen etat,
  • przewidywany termin rozpoczęcia pracy: listopad 2023 r.

Opis przewidywanego zakresu zadań i obowiązków:

• Prowadzenie dokumentacji związanej z wykorzystywaniem substancji chemicznych w laboratoriach mikrobiologicznych, chemicznych i bioprocesowych.
  • Wsparcie merytoryczne w procedurach przetargowych związanych z nabyciem materiałów do pracy w laboratorium.
  • Utrzymanie laboratoriów w ruchu, sprawdzanie działania sprzętu, zapasów odczynników i innych materiałów.
  • Obsługa autoklawów (uprawnienia do uzyskania po zatrudnieniu).
  • Pomoc w prowadzeniu eksperymentów naukowych w obszarze mikrobiologii, inżynierii bioprocesowej i inżynierii środowiska.
  • Przygotowywanie materiału biologicznego i odczynników do zajęć dydaktycznych w obszaru mikrobiologii, chemii i analiz środowiskowych.
  • Pomoc w prowadzeniu niektórych zajęć dydaktycznych w laboratorium mikrobiologicznym i inżynierii bioprocesowej.
  • Obsługa wybranych aparatów (po wcześniejszym przeszkoleniu) do analiz chemicznych, mikrobiologicznych czy środowiskowych itp.

Wykaz wymaganych dokumentów:

1) podanie o zatrudnienie do Dziekana Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska PŁ;

2) CV z danymi kontaktowymi i list motywacyjny,

3) Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie w Politechnice Łódzkiej, stanowiący załącznik nr 1.1 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;

4) Klauzula o ochronie danych osobowych, stanowiąca załącznik nr 1.2 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;

5) Zgoda na przetwarzanie danych osobowych, stanowiąca załącznik nr 1.3 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;

6) odpisy/kopie dyplomów;

7) inne dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje.

Miejsce, forma i termin składania dokumentów:

Dokumenty należy przesyłać drogą elektroniczną na adres mailowy joanna.andrzejewska@p.lodz.pl lub pocztą tradycyjną na adres: Politechnika Łódzka, Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska PŁ , 93-005 Łódź, ul. Wólczańska 213, budynek B4, Sekretariat z dopiskiem „Konkurs-technik”

do dnia 15.10.2023 r.

Kandydaci będą mogli dokonać odbioru złożonych przez siebie dokumentów związanych konkursem przez okres 30 dni od daty zakończenia konkursu.

6. Dane osoby do kontaktu oraz adres pocztowy i elektroniczny, na który można przesyłać dokumenty i ich skany: Joanna Andrzejewska joanna.andrzejewska@p.lodz.pl

7. Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu: 18.10.2023 r.