Data dodania 29.03.2024 - 13:21

Centrum Językowe PŁ poszukuje pracownika na stanowisko asystenta - nauczyciela języka niemieckiego

Politechnika Łódzka jest jedną z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Posiada ponad 75-letnią tradycję i doświadczenie w kształceniu kadr i prowadzeniu badań naukowych. Jest atrakcyjnym partnerem dla biznesu. Współpracuje z największymi firmami w kraju i za granicą. Prowadzi badania naukowe na europejskim poziomie, tworzy nowe technologie i patenty przy współpracy z najlepszymi ośrodkami naukowymi na całym świecie. Jednym z filarów zarządzania Politechniką Łódzką jest równe traktowanie pracowników niezależnie od ich płci, wieku, rasy czy innych cech demograficzno-społecznych. W 2016 roku PŁ jako pierwsza Uczelnia techniczna w Polsce otrzymała logo HR EXCELLENCE IN RESEARCH, potwierdzające, że Uczelnia stosuje zasady „Europejskiej Karty Naukowca” i „Kodeksu postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych”.

1.    Wymagania stawiane kandydatowi (opis dokładnej wiedzy, kwalifikacji, kompetencji oraz doświadczenia zawodowego).

Wymagania niezbędne:
•    wykształcenie filologiczne - filologia germańska,
•    tytuł magistra,
•    doświadczenie w pracy na stanowisku nauczyciela języka niemieckiego, w tym nauczania języka niemieckiego technicznego,
•    bardzo dobra znajomość metodyki nauczania języków obcych,
•    pełna dyspozycyjność i gotowość do pracy dydaktycznej na różnych poziomach zaawansowania,
•    znajomość Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia językowego (ESOKJ/CEFR),
•    doświadczenie w pracy dydaktycznej na uczelni wyższej,
•    udokumentowany udział w szkoleniach (stażach, kursach) podwyższających kwalifikacje zawodowe, które oceniane będą pod kątem ich przydatności w pracy w CJ PŁ.

Wymagania dodatkowe:
•    doświadczenie na podobnym stanowisku,
•    zdolność krytycznego myślenia i skutecznego rozwiązywania problemów,
•    umiejętność pracy w zespole, komunikatywność,
•    umiejętność podejmowania inicjatyw i konsekwencji w działaniu,
•    biegła obsługa pakietu MS Office.

2.    Określenie warunków pracy i uprawnień związanych ze stanowiskiem.

•    umowa o pracę,
•    możliwość aktywnego rozwoju zawodowego, podnoszenie i nabywanie nowych kwalifikacji (wyjazdy krajowe i zagraniczne, szkolenia),
•    nowoczesne warunki pracy.

3.    Opis przewidywanego zakresu zadań i obowiązków.

•    kształcenie i wychowywanie studentów poprzez realizację pensum dydaktycznego,
•    inne prace związane z procesem dydaktycznym, kształceniem i wychowywaniem studentów,
•    uczestniczenie w pracach organizacyjnych Uczelni,
•    stałe podnoszenie kompetencji zawodowych.
•    Wykaz wymaganych dokumentów:

1)    podanie o zatrudnienie do JM Rektora PŁ;
2)    Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie w Politechnice Łódzkiej, stanowiący załącznik nr 1.1 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;
3)    Klauzula o ochronie danych osobowych, stanowiąca załącznik nr 1.2 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;
4)    Zgoda na przetwarzanie danych osobowych, stanowiąca załącznik nr 1.3 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;
5)    odpisy/kopie dyplomów;
6)    inne dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje.

4.    Miejsce, forma i termin składania dokumentów (wraz ze wskazaniem możliwości ich odbioru)
Pisemnie na adres:
Politechnika Łódzka Centrum Językowe
al. Politechniki 12, 93-590 Łódź
•    Mailem na adres: cj.sekretariat@info.p.lodz.pl
Dokumenty kandydatów będą przyjmowane do dnia 29.04.2024 r. Liczy się data wpływu dokumentów
5.    Dane osoby do kontaktu oraz adres pocztowy i elektroniczny, na który można przesyłać dokumenty i ich skany

Alina Wolińska-Domagała
e-mail: cj.sekretariat@info.p.lodz.pl

6.    Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu:  maj 2024 r.

7.    Opis profilu jednostki ogłaszającej konkurs
Centrum Językowe Politechniki Łódzkiej dba o najwyższe standardy nauczania i kreuje otwarte, przyjazne środowisko nauki i pracy. Pomagamy studentom w podnoszeniu kompetencji językowych i pozajęzykowych, niezbędnych do odnalezienia własnej drogi na współczesnym, wielokulturowym, dynamicznie rozwijającym się rynku pracy.
Centrum Językowe PŁ:
•    dysponuje nowoczesnym wyposażeniem technicznym niezbędnym do prowadzenia zajęć na wysokim poziomie,
•    wspiera działania innowacyjne, a także rozwój zawodowy i osobisty swoich pracowników,
•    zapewnia atrakcyjną ofertę kształcenia językowego oraz rozwijania kompetencji społecznych wymaganych na rynku pracy,
•    aktywnie działa na rzecz społeczności akademickiej PŁ, odgrywając w niej strategiczną rolę,
•    wspiera rozwój kultury studenckiej i aktywnie włącza się w proces wychowania studentów,
•    jest sprawnie zarządzane, posiada strukturę organizacyjną dostosowaną do wykonywanych i założonych zadań oraz zintegrowany system kontroli.
8.    W przypadku wysyłania dokumentów drogą tradycyjną, na kopercie należy umieścić adnotację „oferta kandydata do pracy”.
9.    Organizator konkursu zastrzega sobie możliwość unieważnienia konkursu bez podania przyczyn.
10.    Rozstrzygnięcie konkursu nie jest równoznaczne z nawiązaniem stosunku pracy z Uczelnią.