Data dodania 28.02.2024 - 14:38

Veolia Energia Łódź została pierwszym strategicznym partnerem biznesowym Francuskiej Akademii Młodego Inżyniera - FAMI prowadzonej w Politechnice Łódzkiej.

Dzięki hojności firmy Veolia Energia Łódź, Politechnika Łódzka i Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE) zyskają dodatkowe fundusze na rozwój prestiżowego projektu FAMI.

Umowę sponsorską podpisały Anna Kędziora-Szwagrzak, prezes zarządu i dyrektor generalna Veolia Energia Łódź S.A. oraz dr inż. Dorota Piotrowska, prof. PŁ, dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej. Uroczystość odbyła się w siedzibie firmy.

Jak zaznacza dyrektor prof. PŁ Dorota Piotrowska ten nowatorski projekt, promujący język i kulturę Francji oraz technologiczne nowinki już od siedmiu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem licealistów z Łodzi i regionu.

Dzięki zawartej umowie Veolia stała się pierwszym sponsorem FAMI.

- Wspieramy FAMI, ponieważ ważne są dla nas młode talenty, a także technologia i współpraca z Politechniką Łódzką. Nie możemy się doczekać, kiedy adepci Akademii zaczną realizować projekty dla Veolia – podkreśla prezes Kędziora-Szwagrzak. – Jestem przekonana, że w przyszłości uczestnicy staną się studentami PŁ, a później wartościowymi pracownikami dla Veolia Energia Łódź– dodaje.

Więcej informacji o Francuskiej Akademii Młodego Inżyniera znaleźć można na stronie projektu.