Data dodania 26.03.2024 - 13:52

Poznaliśmy listę laureatów stypendiów Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla studentów, na rok akademicki 2023/2024. Politechnika Łódzka ma aż dziewięcioro stypendystów, którzy zostali docenieni za znaczące osiągnięcia naukowe.

Dwie nagrodzone osoby studiują na Wydziale Mechanicznym na kierunku inżynieria mechaniczna:

• Rafał Bartosiak -  I rok, studia II stopnia,
  • Tomasz Waś -   III rok, studia I stopnia.

Dwoje laureatów ma Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki, oboje studiują na kierunku sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe na III roku, na studiach II stopnia:

• Adrian Kucharski,
  • Ewelina Rosiak.

Troje stypendystów studiuje na Wydziale Chemicznym na kierunku technologia chemiczna. Wszyscy są studentami I roku, na studiach II stopnia:

• Błażej Kowalski,
  • Konrad Stefaniak,
  • Mateusz Żółtobrocki.

Jedna laureatka stypendium pochodzi z Wydziału Technologii Materiałowych  i Wzornictwa Tekstyliów:

• Morgan Renard studiuje włókiennictwo na II roku, na studiach II stopnia.

Również jedną stypendystkę ma Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska:

• Maria Brzezińska studiuje architekturę na III roku, na studiach I stopnia.

Stypendium ministra jest wypłacane jednorazowo, a jego wysokość wynosi 17.000 zł.

banerr newslettera PŁ