Data dodania 17.11.2023 - 13:17

Zapraszamy na Politechnikę Łódzką (23.11) na Czwartkowe Forum Kultury zatytułowane „Przez życie z poezją”. Gośćmi spotkania będą członkowie Łódzkiego Oddziału Związku Literatów Polskich: Małgorzata T. Skwarek-Gałęska, Ryszard Krauze, Ryszard Wasilewski, Wojciech Maciej Hübner.

Małgorzata T. Skwarek-Gałęska - poetka, autorka kilkunastu zbiorów poetyckich, współautorka książki „Łódzkie czary-mary”. Organizuje spotkania poetyckie w ramach wymyślonych przez siebie projektów: Katamaran Literacki, Stolik Poetycki, zloty poetów i biesiady literackie.

Ryszard Krauze - bard, tekściarz, poeta, laureat wielu festiwali i konkursów, głównie piosenkarskich, poetyckich, a także reklamowych, za swoją twórczość otrzymał co najmniej kilkadziesiąt różnych nagród i wyróżnień.  Jest dwukrotnym laureatem Złotej Piątki Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA. Należy do twórców niepokornych, a jego teksty były zaciekle zwalczane przez cenzurę, na co ma nawet stosowne dokumenty.

Ryszard Wasilewski - poeta, satyryk, aforysta, autor tekstów piosenek.

Wojciech Maciej Hübner -poeta, aktor, animator kultury, autor pięciu tomików poezji, współpracował m.in. z Łódzką Rozgłośnią Polskiego Radia jako autor wierszy w audycjach dla dzieci. Jako autor tekstów piosenek współpracował z Teatrem Nowym w Łodzi i Chórem Uniwersytetu III Wieku im. H. Kretz w Łodzi. W 2018 roku założył Fundację Teatr Na Głowie i w ramach jej działalności realizuje wydarzenia kulturalne i spektakle teatralne.

Spotkanie, które odbędzie się  w Sali widowiskowej PŁ (al. Politechnki 3 a) poprowadzi prof. Anna Jeremus-Lewandowska. Początek o godz. 18.00.