Data dodania 09.11.2023 - 11:31

W Sali widowiskowej PŁ odbył się  (14.11) na wyjątkowy koncert studentów III roku Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi.

Młodzi artyści wystąpili z repertuarem, który prezentowali przed komisja egzaminacyjną przedmiotu Piosenka. Pracowali nad nimi ostatnie kilka miesięcy, przygotowując wybrane piosenki pod kierunkiem pani Agnieszki Greinert – wokalistki doskonale znanej i cenionej przez publiczność cyklu „Muzyki na Politechnice”.

Koncert był podzielony tematycznie na dwie części. W pierwszej, siedmioro studentów zaśpiewało piosenki „Moje miasto”. Motywem przewodnim części drugiej był „Dekalog” - sześcioro studentów prezentowało repertuar związany z 10 Przykazaniami.

Pomysłodawczynią i reżyserką wydarzenia jest dr hab. Agnieszka Greinert. Przy fortepianie zasiądzie Marcin Jagiełło, akustykiem będzie Jakub Jabłoński.