Data dodania 27.02.2023 - 08:46

Zapraszamy na Politechnikę Łódzką na Czwartkowe Forum Kultury, 2 marca, na spotkanie zatytułowane "Bo miłość to cygańskie dziecię...". Gościnią będzie Bernadetta Grabias - śpiewaczka, mezzosopran, solistka Teatru Wielkiego w Łodzi i pedagog Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi.

Spotkanie w Sali widowiskowej PŁ, o godz. 18.00, poprowadzi prof. Anna Jeremus-Lewandowska.

Barnadetta Grabias to wybitna, polska śpiewaczka, czołowa solistka Teatru Wielkiego w Łodzi. Ma w swoim repertuarze kilkadziesiąt głównych partii mezzosopranowych, które kreowała na scenach polskich teatrów operowych oraz za granicą.

Jej ulubione role to przede wszystkim tytułowa cyganka Carmen, w operze G. Bizet, ale także m.in. Rozyna w Cyruliku sewilskim, Cherubin w Weselu Figara, Suzuki w Madame Butterfly, Eboli w Don Carlosie i jeszcze wiele, wiele innych. Podczas licznych koncertów śpiewa również repertuar operetkowy i musicalowy.

Współpracuje z Operą Narodową w Warszawie, gdzie zaśpiewała m.in. Królową Elżbietę Tudor w operze Maria Stuarda G. Donizettiego.

Jej ostatni ogromny sukces, to udział w premierze spektaklu P. Czajkowskiego Eugeniusz Oniegin, wystawionej w lutym b.r. na scenie Royal Theatre of La Monnaie - Belgijskiej Opery Narodowej w Brukseli, gdzie otrzymała entuzjastyczne recenzje.

Prowadzi klasę śpiewu solowego w Katedrze Wokalistyki Wydziału Sztuk Scenicznych Akademii Muzycznej w Łodzi.