Data dodania 26.03.2024 - 12:48

Popularyzacja badań naukowych jest bardzo ważna dla uczelni i jest kluczowa  w rozwoju nauki i społeczeństwa. Efekty pracy naukowców powinny być szeroko znane, dlatego cieszymy się z udziału w cyklu TVP „Łódzka nauka”. W każdym odcinku widzowie poznają ciekawe rozwiązania opracowane w laboratoriach Politechniki Łódzkiej. Jak mówi autorka cyklu red. Anna Łukasik - prezentujemy projekty, które intrygują zadziwiają i szokują.

Zapraszamy zespoły badawcze do zgłaszania tematów, które możemy promować w mediach, dzięki czemu wyniki badań będą bardziej znane szerszej publiczności .

Cykl rozpoczął się w listopadzie ubiegłego roku i do końca marca 2024 ukazało się 8 odcinków, a w nich zaprezentowano 11 interdyscyplinarnych i mających walor użyteczności innowacyjnych pomysłów zrodzonych w Politechnice Łódzkiej.

Kamera gościła na Wydziałach: Biotechnologii i Nauk o Żywności, Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów, Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki, Chemicznym oraz Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej. Odcinek jeszcze nieopublikowany był realizowany na Wydziale Mechanicznym.

O czym opowiadali naukowcy z Politechniki Łódzkiej można przeczytać w artykule w "Życiu Uczelni"

Cykl jest dostępny na stronie.