Data dodania 17.01.2024 - 08:35

Jeśli jesteś studentem lub doktorantem z województwa łódzkiego i myślisz o założeniu startupu lub firmy, ale potrzebujesz praktycznego know-how oraz wsparcia finansowego - ten konkurs jest dla Ciebie.

Od 1 do 18 lutego zgłoś swój pomysł na biznes - samodzielnie lub w grupie max 5-osobowej. Autorzy 10 najlepszych pomysłów wejdą do finału - otrzymają kilkumiesięczne wsparcie mentorskie, pakiet szkoleń, know-how i bezcenne, biznesowe kontakty.

Ale to nie wszystko. 25 maja odbędzie się finałowa gala konkursu, podczas której Jury i publiczność wybiorą najlepiej dopracowany i innowacyjny projekt, który zdobędzie główną nagrodę pieniężną (w poprzedniej edycji było to 25 000 PLN!). Jury może również zdecydować o przyznaniu dodatkowych wyróżnień (np. w IV edycji wręczono 4 takie wyróżnienia, na łączną kwotę 9500 PLN!).

Wygraną możesz przeznaczyć na rozwój swojego projektu biznesowego, ale nie masz obowiązku zakładać firmy czy formalizować swojego pomysłu na startup.

W V edycji będziemy premiować projekty:

• odpowiadające na wyzwania środowiskowe i klimatyczne;
  • odpowiadające na wyzwania społeczne;
  • zgodne z koncepcją smart city,
  • jesteśmy również otwarci na projekty z innych obszarów, dopóki będą innowacyjne.

Organizatorem konkursu jest Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego, wraz z działającą przy nim Radą Biznesu oraz partnerami biznesowymi. Konkurs jest formą wspierania studentów i doktorantów w tworzeniu innowacyjnych przedsięwzięć biznesowych. Wspieramy innowacje, przedsiębiorczość i kreatywność!

Regulamin, harmonogram i inne szczegóły konkursu dostępne są na stronie Wydziału.

Już teraz zaobserwuj fanpage konkursu, na którym znajdziesz bogatą dokumentację przebiegu i wyników czterech poprzednich edycji konkursu oraz wszystkie aktualności.