Naukowcy PŁ „Wiedzą, co mówią”

Dlaczego nie można dodrukować pieniędzy? Skąd się bierze woda w kranie? Dlaczego piłka tenisowa jest pokryta meszkiem? To tylko przykładowe pytania, na które odpowiedzą naukowcy z PŁ w nowym projekcie promującym naukę. Premiera 12 października.

Wraz z nowym rokiem akademickim rusza cykl popularnonaukowych filmików i artykułów, w których czworo ekspertów z Politechniki Łódzkiej odpowie na ciekawe pytania nurtujące wielu.

W projekcie udział biorą: dr inż. Dorota Bociąga (Wydział Mechaniczny), dr Aleksandra Ziemińska-Stolarska (Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska), dr hab. inż. Grzegorz Szymański (Wydział Zarządzania i Inżynierii Produkcji) oraz dr inż. Jakub Szczepaniak (Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki). Naukowcy w niebanalny sposób dzielą się swoją wiedzą, tłumacząc różne zjawiska zachodzące na świecie.

Formuła cyklu to odpowiedź na jedno pytanie w każdym odcinku. Ich realizacja odbyła się zarówno w laboratoriach Politechniki Łódzkiej, jak ina terenie Łodzi – w miejscach związanych z poszczególnymi tematami.

Premiery materiałów będą co czwartek od 12 października do lutego 2018 r. Odcinki zostaną opublikowane na stronie internetowej uczelni oraz na kanale PŁ w portalu YouTube.

Projekt realizowany jest przez Dział Promocji oraz Centrum Multimedialne PŁ.

Data dodania:2017-09-14
Agnieszka Garcarek-Sikorska