Naukowcy PŁ „Wiedzą, co mówią” - dr Aleksandra Ziemińska-Stolarska

Politechnika Łódzka wciąż sięga po nowe narzędzia popularyzujące naukę. Od 12 października, co czwartek premierę będą miały filmiki i artykuły, w których eksperci z uczelni będą odpowiadać na pytania nurtujące wielu. Swoją wiedzą podzieli się, między innymi, dr Aleksandra Ziemińska-Stolarska.

Z zamiłowania nauczyciel, z pasją do kulinarnych eksperymentów. Eko-mama, która stara się żyć zdrowo i świadomie. Swoją energią i optymizmem lubi się dzielić z innymi, szczególnie w kwestiach otaczającego nas środowiska.

Dr Ziemińska-Stolarska z Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska jest laureatką konkursu "Ekologiczny magister i doktor" Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Ochrona środowiska jest dziedziną, w której ekspertka prowadzi badania i uczestniczy w międzynarodowych, interdyscyplinarnych projektach. Od 2010 roku zaangażowana jest w europejskie programy związane z badaniem wody. Najważniejsze z nich to Waterpraxis oraz MONSUL, w ramach którego odbyła trzymiesięczny staż w Norweskim Instytucie Jakości Wody w Oslo.

Dr Aleksandra Ziemińska-Stolarska o swoich badaniach opowiedziała w cyklu „Nauka movi(e)”, gdzie przybliżyła też pracę w projektach INREP oraz INVITES. Prowadząc w nich badania, wykorzystuje technikę LCA (Life Cycle Assessment) do oceny cyklu życia produktu/wyrobu.

Idea popularyzacji nauki jest bliska ekspertce, która pełni funkcję pełnomocnika dziekana Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska ds. promocji i rekrutacji.

Pozostałymi bohaterami cyklu są: dr inż. Dorota Bociąga, dr inż. Jakub Szczepaniak oraz dr hab. inż. Grzegorz Szymański.

Kolejne odcinki cyklu będą publikowane na koncie PŁ w portalu YouTube oraz na stronie internetowej PŁ co czwartek.

Data dodania:2017-09-27
Agnieszka Garcarek-Sikorska