Data dodania 14.07.2022 - 12:53

Komisja pozytywnie oceniła kandydaturę Pana Roberta Karpińskiego, który spełnia wymagane kryteria oraz posiada wymagane kompetencje do realizacji zadań w projekcie.

Politechnika Łódzka jest jedną z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Posiada ponad 75-letnią tradycję i doświadczenie w kształceniu kadr i prowadzeniu badań naukowych. Jest atrakcyjnym partnerem dla biznesu. Współpracuje z największymi firmami w kraju i za granicą. Prowadzi badania naukowe na europejskim poziomie, tworzy nowe technologie i patenty przy współpracy z najlepszymi ośrodkami naukowymi na całym świecie. Jednym z filarów zarządzania Politechniką Łódzką jest równe traktowanie pracowników niezależnie od ich płci, wieku, rasy czy innych cech demograficzno-społecznych. W 2016 roku PŁ jako pierwsza Uczelnia techniczna  w Polsce otrzymała logo HR EXCELLENCE IN RESEARCH, potwierdzające, że Uczelnia stosuje zasady "Europejskiej Karty Naukowca" i "Kodeksu postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych".

Nazwa stanowiska: Stypendysta/ka w projekcie Badania synergii pomiędzy ozonem i wytwarzanymi plazmowo nowymi katalizatorami w hybrydowym procesie elektrochemicznego ozonowania mikrozanieczyszczeń
Liczba stanowisk: 1
Nazwa jednostki: Politechnika Łódzka, Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska
Miasto: Łódź
Link do strony www jednostki: http://www.wipos.p.lodz.pl/

Wymagania:

1. student studiów drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich w dziedzinie: inżynierii chemicznej, inżynierii środowiska, technologii chemicznej lub pokrewnych.
  2. kandydat musi spełniać jeden z poniższych warunków:
    •  jest studentem/studentką studiów stacjonarnych lub niestacjonarnych drugiego stopnia, realizowanych w uczelniach na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
    • jest studentem/studentką co najmniej czwartego roku studiów stacjonarnych lub niestacjonarnych jednolitych studiów magisterskich realizowanych w uczelniach na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
  3. duża motywacja do prowadzenia badań z zakresu katalizy, elektrochemii, chemii organicznej;
  4. doświadczenie badawcze związane z procesami photokatalitycznymi lub elektrooksydacji i/lub doświadczenie w wytwarzaniu cienkowarstwowych układów katalitycznych będzie dodatkowym atutem
  5. umiejętność pracy w grupie, samodzielność, kreatywność, motywacja;
  6. znajomość języka angielskiego na poziomie nie niższym niż B2,
  7. kandydat musi spełniać wymagania zawarte w:
    • „Regulaminie przyznawania środków na realizację zadań finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki w zakresie projektów badawczych” stanowiącym załącznik do uchwały Rady Narodowego Centrum Nauki nr 95/2020 z dnia 14 września 2020 r.,
    • „Regulaminie przyznawania stypendiów naukowych w projektach badawczych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki” będącym Załącznikiem do uchwały Rady NCN nr 25/2019 z dnia 14 marca 2019 r.

Opis zadań:
Celem konkursu jest wyłonienie studenta, który będzie zaangażowany w badania w ramach projektu SONATA „Badania synergii pomiędzy ozonem i wytwarzanymi plazmowo nowymi katalizatorami w hybrydowym procesie elektrochemicznego ozonowania mikrozanieczyszczeń” finansowanym ze środków Narodowego Centrum Nauki , nr umowy  UMO-2020/39/D/ST8/00384 (kierownik projektu: dr hab. Marta Gmurek, Prof., PŁ).

Zadania przewidziane w ramach zakresu obowiązków Stypendysty/Studenta/Doktoranta, to m.in.:

1. prowadzenie kwerendy literaturowej z obszaru naukowego przewidzianego w projekcie.
  2. wytwarzanie cienkowarstwowych układów elektrokatalitycznych.
  3. badanie aktywności elektrochemicznych i elektrooksydacyjnych wytworzonych cienkowarstwowych układów.
  4. pomoc w przygotowaniu publikacji naukowej zgodnie z wymogami docelowych czasopism naukowych.

Typ konkursu NCN: SONATA
Grupa nauk: ST
Termin składania ofert: 2022-24-08 10:00
Forma składania ofert: e-mail

Warunki zatrudnienia

• student będzie otrzymywał stypendium naukowe przez okres 6 miesięcy.
  • stypendium będzie wypłacane co miesiąc, na podstawie umowy zawartej pomiędzy PŁ a stypendystą.
  • wysokość stypendium: 2000 zł brutto/miesięcznie
  • prace realizowane będą na Wydziale Inżynierii Procesowej I Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej.
  • przewidywany termin rozpoczęcia stypendium: 01.10.2022 r.

Wymagane dokumenty:

1. List motywacyjny zawierający opis zainteresowań naukowych kandydata/kandydatki z informacją o przetwarzaniu danych osobowych --- klauzula informacyjna i klauzula zgody. Dokument w formacie PDF powinien zawierać́ zeskanowany podpis,
  2. Życiorys uwzględniający informacje o dotychczasowej działalności naukowej i osiągnięciach,
  3. Informację o ukończonych kursach wraz z ocenami,
  4. Kopie dokumentów potwierdzających wymieniane osiągnięcia.
  5. Załącznik 1 – „Kwestionariusz kandydata PŁ”,
  6. Załącznik 2 – „Klauzula informacyjna dla kandydatów do pracy”
  7. Załącznik 3 – „Zgoda kandydata na przetwarzanie danych osobowych”.

Forma składania ofert:
Pocztą elektroniczną na adres marta.gmurek@p.lodz.pl; wszystkie wymagane dokumenty/załączniki należy przesłać w formie plików PDF (łączna wielkość załączanych plików nie powinna przekroczyć 10 MB).

Wybrani Kandydaci/tki, spełniający wymogi formalne oraz wymagania projektu, mogą zostać zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Informacje dotyczące ewentualnej rozmowy kwalifikacyjnej zostaną przesłane Kandydatom/ką pocztą elektroniczną.
W przypadku rezygnacji wyłonionego kandydata, rezerwuje się prawo wskazania kolejnego kandydata z listy rankingowej

Dodatkowych informacji na temat konkursu udziela kierownik projektu – dr hab. inż. Marta Gmurek, Prof. PŁ, e-mail: marta.gmurek@p.lodz.pl