Data dodania 20.03.2023 - 13:48

Stypendysta/ka NCN na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska

Nazwa stanowiska: Stypendysta/ka NCN na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska

Liczba stanowisk: 1

Nazwa jednostki: Politechnika Łódzka, Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska

Miasto: Łódź

Link do strony www jednostki: http://www.wipos.p.lodz.pl/

Typ konkursu NCN: OPUS

Grupa nauk: ST

Termin składania ofert: 2023-04-21 10:00

Forma składania ofert: e-mail

Wymagania:

1. Znajomość zagadnień związanych z procesami transportu masy i ciepła w systemach rozporoszonych.
  2. Znajomość techniki suszenia rozpryskowego.
  3. Znajomość analizy statystycznej będzie dodatkowym atutem.
  4. Znajomość języka angielskiego na poziomie nie niższym niż C1 potwierdzona stosownym certyfikatem, dodatkowym atutem będzie znajomość języka niemieckiego.
  5. Silna motywacja do pracy i chęć realizowania badań naukowych.
  6. Umiejętność pracy samodzielnej oraz w zespole.
  7. Tytuł inżyniera w dziedzinie inżynierii chemicznej lub dziedzinie pokrewnej.
  8. Kandydat musi posiadać status studenta polskiej uczelni.
  9. Kandydat musi spełniać wymagania zawarte w:
    • „Regulaminie przyznawania środków na realizację zadań finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki w zakresie projektów badawczych” stanowiącym załącznik do uchwały Rady Narodowego Centrum Nauki nr 95/2020 z dnia 14 września 2020 r.,
    • „Regulaminie przyznawania stypendiów naukowych w projektach badawczych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki” będącym Załącznikiem do uchwały Rady NCN nr 25/2019 z dnia 14 marca 2019 r.

Opis zadań:

W ramach realizacji zadań badawczych w projekcie NCN pt. „Badanie mechanizmu aglomeracji cząstek w przeciwprądowym suszeniu rozpryskowym z zawracaniem cząstek stałych” stypendysta będzie zobowiązany między innymi do:

• pomocy przy badaniach kinetyki aglomeracji cząstek w komorze suszarniczej,
  • przygotowania materiału do rozpylenia w komorze suszarniczej przez odseparowanie frakcji o wybranej średnicy cząstek,
  • określania morfologii cząstek uzyskiwanych podczas eksperymentów,
  • analizy procesowej oraz statystycznej wyników eksperymentów,
  • regularnego prezentowania postępów badań w formie pisemnego raportu kierownikowi projektu.

Warunki zatrudnienia:

Wyłoniony Kandydat, spełniający kryteria formalne zawarte w ww. Regulaminach NCN, będzie otrzymywał stypendium naukowe Narodowego Centrum Nauki do lutego 2025 r. – stypendium będzie wypłacane raz w miesiącu: od 05.2023 r. do 11.2023 r. w kwocie 3’000 PLN/miesiąc, od 12.2023 r. do 02.2025 r. w kwocie 5’000 PLN/miesiąc.

Przewidywany termin rozpoczęcia stypendium: maj 2023 r.

Wymagane dokumenty:

1. Życiorys, uwzględniający informacje o wyróżnieniach wynikających z prowadzenia badań naukowych, stypendiach, nagrodach, doświadczeniu naukowym (również zdobytym poza macierzystą jednostką naukową w kraju lub za granicą), warsztatach i szkoleniach naukowych – w tym przedmiotach obejmujących ćwiczenia laboratoryjne m.in. z podstawowych procesów inżynierii chemicznej – potwierdzające kompetencje do realizacji zadań w niniejszym projekcie badawczym wymienionych powyżej, udziale w poprzednich projektach badawczych.
  2. Wykaz publikacji i prezentacji konferencyjnych.
  3. Opinia przynajmniej jednego pracownika naukowego.
  4. Potwierdzenie statusu studenta polskiej uczelni.
  5. Kopia dyplomu inżynierskiego w dziedzinie inżynieria chemiczna lub dziedzinie pokrewnej.
  6. Załącznik 1 – „Kwestionariusz kandydata PŁ”,
  7. Załącznik 2 – „Klauzula informacyjna dla kandydatów do pracy”,
  8. 8. Załącznik 3 – „Zgoda kandydata na przetwarzanie danych osobowych”.

Forma składania ofert:

Pocztą elektroniczną na adres maciej.jaskulski@p.lodz.pl; wszystkie wymagane dokumenty/załączniki należy przesłać w formie plików PDF (łączna wielkość załączanych plików nie powinna przekroczyć 10 MB).

Kandydaci/tki, spełniający wymogi formalne oraz wymagania projektu, mogą zostać zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Informacje dotyczące ewentualnej rozmowy kwalifikacyjnej zostaną przesłane Kandydatom/ką pocztą elektroniczną.

Dodatkowych informacji na temat konkursu udziela kierownik projektu – dr hab. inż. Maciej Jaskulski prof. PŁ, e-mail: maciej.jaskulski@p.lodz.pl