Data dodania 24.10.2022 - 13:40

Stypendysta/ka na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska

Nazwa stanowiska: Stypendysta/ka na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska

Liczba stanowisk: 1

Nazwa jednostki: Politechnika Łódzka, Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska

Miasto: Łódź

Link do strony www jednostki: http://www.wipos.p.lodz.pl/

Wymagania:

1. Tytuł magistra w dziedzinie: inżynierii chemicznej, inżynierii środowiska, technologii chemicznej, biotechnologii lub pokrewnych.
  2. Kandydat/ka powinien/na być studentem lub doktorantem polskiej uczelni w jednej z ww. dziedzin lub pokrewnych.
  3. Wiedza z zakresu prowadzenia procesów absorpcji i desorpcji w skali laboratoryjnej i/lub przemysłowe potwierdzona ukończonymi przedmiotami kierunkowymi (w ramach studiów S1/S2) i/lub ukończonymi kursami z niniejszej tematyki, dodatkowym atutem będzie praktyczne doświadczenie w prowadzeniu prac badawczych w obszarze adsorpcji/desorpcji gazów.
  4. Znajomość metodyki symulowania numerycznego przepływów wielofazowych z wykorzystaniem metod CFD.
  5. Dodatkowym atutem będzie znajomość metodyki symulacji numerycznych CFD dla dziedzin obrotowych.
  6. Dodatkowym atutem będzie praktyczne umiejętności w przygotowaniu oraz obróbce żywicowych wydruków 3D.
  7. Komunikatywna znajomość języka angielskiego na poziomie nie niższym niż B2.
  8. Kandydat/ka musi spełniać wymagania zawarte w:
    1. „Regulaminie przyznawania środków na realizację zadań finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki w zakresie projektów badawczych” stanowiącym załącznik do uchwały Rady Narodowego Centrum Nauki nr 95/2020 z dnia 14 września 2020 r.,
    2. „Regulaminie przyznawania stypendiów naukowych w projektach badawczych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki” będącym Załącznikiem do uchwały Rady NCN nr 25/2019 z dnia 14 marca 2019 r.

Opis zadań:

Stypendysta/ka wyłoniony/na w ramach niniejszego konkursu będzie uczestniczył/a w zadaniach naukowo-badawczych realizowanych w polsko-czeskim projekcie pt. „Kompleksowy opis absorpcji w aparatach ze złożem rotującym z użyciem trójwymiarowej obliczeniowej mechaniki płynów, badań wizualnych oraz eksperymentalnej analizy procesu wymiany masy ", kierowanym przez prof. dr hab. inż. Andrzeja Góraka.

Zadania przewidziane w ramach zakresu obowiązków Stypendysty/ki, to m.in.:

1. Prowadzenie kwerendy literaturowej z obszaru naukowego przewidzianego w projekcie.
  2. Prowadzenie badań procesu absorpcji CO2 w absorberze ze złożem obrotowym.
  3. Prowadzenie fizykochemicznych analiz laboratoryjnych cieczy i gazów wykorzystywanych w procesach absorpcji.
  4. Modelowania numerycznego CFD procesu absorbcji w reaktorach z rotującym złożem (RPB).
  5. Projektowania oraz wydruk 3D wypełnień obrotowych stosowanych w RPB.
  6. Przygotowywanie publikacji naukowych zgodnie z wymogami docelowych czasopism naukowych.
  7. Przygotowywanie raportów okresowych w języku polskim oraz angielskim.

Typ konkursu NCN: OPUS

Grupa nauk: ST

Termin składania ofert: 2022-11-24 10:00

Forma składania ofert: e-mail

Warunki zatrudnienia:

Wyłoniony/a Kandydat/ka będzie otrzymywał/a stypendium naukowe do 14.12.2024 r. – stypendium będzie wypłacane raz w miesiącu w kwocie 5’000 PLN/miesiąc.

Przewidywany termin rozpoczęcia stypendium: 01.12.2022 r.

Wymagane dokumenty:

1. CV z danymi kontaktowymi, uwzględniające dotychczasowe osiągnięcia naukowe, przede wszystkim:

• doświadczenie naukowe zdobyte w kraju i/lub za granicą,
  • udział w projektach badawczych,
  • publikacje w wydawnictwach/czasopismach naukowych,
  • najważniejsze (max. 5) wyróżnienia wynikające z prowadzenia badań naukowych,
  • warsztaty/szkolenia naukowe.

2. Kopia dyplomu magisterskiego.

3. Potwierdzenie statusu studenta/ki lub doktoranta/ki polskiej uczelni.

4. Załącznik 1: „Kwestionariusz kandydata PŁ”, dostępny na stronie: https://p.lodz.pl/sites/default/files/2021-10/zal_1_kwestionariusz-kand…

5. Załącznik 2: „Klauzula informacyjna dla kandydatów do pracy”,

6. Załącznik 3: „Zgoda kandydata na przetwarzanie danych osobowych”,

Forma składania ofert:

Pocztą elektroniczną na adres andrzej.gorak@p.lodz.pl; wszystkie wymagane dokumenty/załączniki należy przesłać w formie plików PDF (łączna wielkość załączanych plików nie powinna przekroczyć 10 MB).

Kandydaci/tki, spełniający wymogi formalne oraz wymagania projektu, mogą zostać zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Informacje dotyczące ewentualnej rozmowy kwalifikacyjnej zostaną przesłane Kandydatom/ką pocztą elektroniczną.

Dodatkowych informacji na temat konkursu udziela kierownik projektu – prof. dr hab. inż. Andrzej Górak, e-mail: andrzej.gorak@p.lodz.pl