Data dodania 24.07.2023 - 09:39

Otwarty konkurs na udział w realizacji projektu „Elektro-organokataliza - nowe możliwości w syntezie asymetrycznej” finansowanego w ramach programu Sonata Bis Narodowego Centrum Nauki.

Kierownik projektu: dr hab. inż. Anna Albrecht, prof. uczelni

Liczba stypendiów: 2

Nazwa stanowiska: Doktorant/ka-Stypendysta/ka w Instytucie Chemii Organicznej Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej

Nazwa jednostki: Politechnika Łódzka, Wydział Chemiczny, Instytut Chemii Organicznej

Celem konkursu jest wyłonienie osób, które zaangażowane będą w badania w ramach projektu „Elektro-organokataliza - nowe możliwości w syntezie asymetrycznej” Realizowanego na Wydziale Chemicznym Politechniki Łódzkiej.

Wymagania:

1. ukończone studia wyższe z zakresu chemii/technologii chemicznej lub dziedzin pokrewnych (osoby na ostatnim roku studiów magisterskich również mogą aplikować po dostarczeniu listu od promotora o terminie ukończenia studiów do 15 września 2023 r.),
  2. status doktoranta na Wydziale Chemicznym Politechniki Łódzkiej w chwili rozpoczęcia realizacji zadań w Projekcie,
  3. dobra znajomość i zainteresowania naukowe w obszarze chemii organicznej
  4. znajomość metod spektroskopowych i ich zastosowania do identyfikacji związków organicznych,
  5. dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie,
  6. umiejętność pracy w grupie, silna motywacja i entuzjazm do prowadzenia badań naukowych i dalszego rozwoju naukowego, kreatywność, samodzielność w planowaniu i prowadzeniu eksperymentów.

Opis zadań:

Celem projektu jest zwiększenie potencjału organokatalizy poprzez wykorzystanie narzędzia jakim jest elektrochemia. Oczekujemy, że tego typu podejście doprowadzi do opracowania nowych metod syntezy ważnych chiralnych bloków budulcowych oraz cząsteczek chemicznie lub biologicznie ważnych. Zaproponowane w projekcie metodologie syntetyczne wykorzystują potencjał dwóch dynamicznie rozwijających się dziedzin nauki: elektrochemii oraz organokatalizy, otwierając dostęp do związków, których nie można otrzymać metodami klasycznymi. Podejścia te są przyjazne dla środowiska ponieważ będą realizowane w łagodnych warunkach i charakteryzują się wysoką ekonomią atomową wpisując się tym samym w strategię zrównoważonego rozwoju. W ramach realizacji projektu Doktorant-Stypendysta (k/m) będzie prowadził badania naukowe związane z opracowaniem i optymalizacją warunków syntezy wybranych reakcja elektroorganokatalitycznych. Do zadań Doktoranta-Stypendysty (k/m) będzie należała identyfikacja nowych ścieżek reakcyjnych oraz optymalizacja warunków reakcji. Doktorant–Stypendysta (k/m) będzie również zobowiązany do przygotowywania na podstawie wyników przeprowadzonych badań raportów cząstkowych oraz publikacji naukowych. Doktorant–Stypendysta (k/m) będzie otrzymywał stypendium w okresie realizacji projektu.

Dodatkowe informacje:

1. Konkurs ma charakter otwarty. Procedura rekrutacji odbywa się w oparciu o postanowienia „Regulaminu przyznawania stypendiów w projektach badawczych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki” (Załącznik do uchwały Rady NCN nr 25/2019 z dnia 14 marca 2019 r.).
  2. Komisja konkursowa przeprowadzi z kandydatami rozmowy kwalifikacyjne, które odbędą się po zamknięciu terminu składania aplikacji. Kandydaci zostaną indywidualne poinformowani o wynikach pierwszego etapu rekrutacji oraz o terminie rozmów kwalifikacyjnych.

Wymagane dokumenty:

1. list motywacyjny,
  2. życiorys (z podanym adresem e-mail), zawierający informacje o dotychczasowych osiągnięciach naukowych i wyróżnieniach wynikających z dotychczas prowadzonych badań (w tym przede wszystkim wyszczególnienie publikacji w czasopismach naukowych, wystąpień konferencyjnych, udziału w projektach badawczych, stażach, szkoleniach oraz inne wyróżnienia działalności badawczo-naukowej),
  3. odpis dyplomu magisterskiego (osoby na ostatnim roku studiów magisterskich również mogą aplikować po dostarczeniu listu od promotora o termnie ukończenia studiów do 15 września 2023 r.)
  4. dokument potwierdzający zamiar ubiegania się o przyjęcie do Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej PŁ,
  5. oświadczenie o gotowości rozpoczęcia realizacji zadań w Projekcie najpóźniej od dnia 1 października 2023r.,
  6. opinia dotychczasowego opiekuna naukowego,
  7. zgoda na przetwarzanie danych osobowych według poniższego wzoru:

„Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz.U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 ze zm.), wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszej dokumentacji dla celów postępowania konkursowego w ramach otwartego konkursu na udział w realizacji projektu „Elektro-organokataliza - nowe możliwości w syntezie asymetrycznej” w ramach studiów w Interdyscyplinarnej Szkole Doktorskiej na Wydziale Chemicznym Politechniki Łódzkiej, ul. Żeromskiego 116, 90-924 Łódź”

Zgłoszenia oraz ewentualne dodatkowe pytania w sprawie rekrutacji prosimy kierować na adres: anna.albrecht@p.lodz.pl

Termin nadsyłania zgłoszeń: 1.09.2023 r.

Komisja Rekrutacyjna, po przeprowadzeniu wstępnej selekcji kandydatów oraz wyłonieniu kandydatów spełniających wymagania formalne, ogłosi listę kandydatów, którzy zakwalifikowali się do dalszych etapów postępowania konkursowego, oraz określi ich miejsce i czas. Stosowna informacja zostanie przesłana do kandydatów drogą e-mailową.