Data dodania 15.06.2023 - 12:50

Doktorant – stypendysta (1 etat) - Politechnika Poznańska, Wydział Technologii Chemicznej

Nazwa jednostki: Politechnika Poznańska, Wydział Technologii Chemicznej, Poznań

Nazwa stanowiska: doktorant – stypendysta (1 etat)

Typ konkursu NCN: OPUS 23

Termin składania ofert: 29 czerwca 2023 r., 23:59

Projekt realizowany przez konsorcjum składające się z Politechniki Poznańskiej, Sieci Badawczej ŁUKASIEWICZ - Łódzki Instytut Technologiczny i Politechniki Łódzkiej.

Wymagania:

Kandydat/kandydatka powinien/powinna:

1. posiadać stopień magistra w specjalności technologia chemiczna, inżynieria chemiczna lub pokrewnej,
  2. wyrazić gotowość do podjęcia studiów doktoranckich w ramach Szkoły Doktorskiej Politechniki Poznańskiej,
  3. wykazywać gotowość do prowadzenia zajęć dydaktycznych w ramach Szkoły Doktorskiej Politechniki Poznańskiej,
  4. posiadać pogłębioną wiedzę z zakresu technologii chemicznej, inżynierii materiałowej, chemii nieorganicznej i analitycznej oraz biotechnologii oraz metod rozdzielania mieszanin,
  5. wykazywać predyspozycje do prowadzenia naukowych badań eksperymentalnych,
  6. posiadać szerokie umiejętności w pracy laboratoryjnej, również w laboratorium technologii chemicznej nieorganicznej, chemii analitycznej oraz biotechnologicznym,
  7. posiadać wykształcenie i doświadczenie w pracy z różnymi metodami i technikami analitycznymi, ze szczególnym uwzględnieniem technik chromatograficznych,
  8. posiadać zainteresowania naukowe dotyczące syntezy nowych materiałów, projektowania procesów technologicznych, jak i wykorzystania procesów biotechnologicznych w ochronie środowiska,
  9. być osobą dyspozycyjną, punktualną, samodzielną, kreatywną w rozwiązywaniu problemów oraz zaangażowaną w realizację celów projektu,
  10. posiada dobrą znajomość języka polskiego w mowie i piśmie,
  11.  posiadać dobrą znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie (poziom B2 lub wyższy), najlepiej potwierdzony certyfikatem.

Opis zadań:

Stypendysta/stka będzie uczestniczyć w realizacji projektu "Wielokierunkowe badania nad nową grupą membran jako komponentów bioreaktorów z przeznaczeniem do oczyszczania systemów wodnych z zanieczyszczeń organicznych" (projekt finansowany ze środków Narodowego Centrum Nauki, nr projektu 2021/43/B/ST8/01854) pod kierunkiem prof. dra hab. inż. Teofila Jesionowskiego w Instytucie Technologii i Inżynierii Chemicznej Wydziału Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej.

Główne zadania stypendysty/stki będą związane z syntezą materiałów hybrydowych oraz wytwarzaniem membran biokatalitycznych, a także zastosowaniem wytworzonych membran w procesach usuwania zanieczyszczeń środowiskowych prowadzonych w różnego typu reaktorach. Zadania obejmować będą także charakterystykę wytworzonych materiałów, przygotowanie próbek do analiz (w tym spektralnych i chromatograficznych), jak i optymalizację realizowanych procesów. Stypendysta/stka odpowiadać będzie także za prowadzenie analiz statystycznych, zarządzanie i przechowywanie danych, a także przygotowanie raportów badawczych oraz artykułów naukowych. Zadaniem Stypendysty/stki będzie także prezentowanie wyników badań na konferencjach krajowych i zagranicznych, poszerzanie wiedzy w zakresie prowadzonych badań poprzez studia literaturowe, czynny udział we współpracy naukowej na szczeblu krajowym i międzynarodowym oraz przygotowywanie wniosków o finansowanie projektów naukowych.

Zastrzega się możliwość przeprowadzenia rozmowy rekrutacyjnej (w celu potwierdzenia wiedzy i umiejętności kandydata/kandydatki) w dniu 03 lipca 2023 r.

Termin rozstrzygnięcia konkursu: 05 lipca 2023 r., 10:00

Forma składania ofert: e-mailowo na adresy: Prof. dr hab. inż. Teofil Jesionowski: teofil.jesionowski@put.poznan.pl Dr hab. inż. Jakub Zdarta, prof. PP: jakub.zdarta@put.poznan.pl

Warunki zatrudnienia:

Forma zatrudnienia: stypendium doktoranckie

Wysokość finansowania: 2670 zł brutto miesięcznie.

Okres finansowania stypendium ze środków ww. projektu: 24 miesiące

Rozpoczęcie pracy w projekcie: 1 października 2023 r.

Kandydaci proszeni są o przesłanie aplikacji składającej się z:

1. CV wraz z listą publikacji, zgłoszeń patentowych, patentów oraz informacją o osiągnięciach naukowych (udział w konferencjach naukowych, stypendia, nagrody i inne osiągnięcia).

2. Odpisu dyplomu ukończenia szkoły wyższej.

3. Listu motywacyjnego z opisem dotychczasowych osiągnięć i zainteresowań naukowych.

4. Oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji o następującej treści: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w dokumentach aplikacyjnych przez Politechnikę Poznańską z siedzibą w Poznaniu w celu przeprowadzenia obecnego postępowania rekrutacyjnego”.

Prof. dr hab. inż. Teofil Jesionowski

Politechnika Poznańska, Wydział Technologii Chemicznej, Poznań, ul. Berdychowo 4