Data dodania 13.09.2023 - 08:24

Instytut Inżynierii Środowiska i Instalacji Budowlanych poszukuje pracownika na stanowisko Asystenta w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych

Politechnika Łódzka jest jedną z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Posiada ponad 75-letnią tradycję i doświadczenie w kształceniu kadr i prowadzeniu badań naukowych. Jest atrakcyjnym partnerem dla biznesu. Współpracuje z największymi firmami w kraju i za granicą. Prowadzi badania naukowe na europejskim poziomie, tworzy nowe technologie i patenty przy współpracy z najlepszymi ośrodkami naukowymi na całym świecie. Jednym z filarów zarządzania Politechniką Łódzką jest równe traktowanie pracowników niezależnie od ich płci, wieku, rasy czy innych cech demograficzno-społecznych. W 2016 roku PŁ, jako pierwsza Uczelnia techniczna w Polsce otrzymała logo HR EXCELLENCE IN RESEARCH, potwierdzające, że Uczelnia stosuje zasady „Europejskiej Karty Naukowca” i „Kodeksu postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych”.

1.    Wymagania stawiane kandydatowi:

• tytuł zawodowy magistra,
  • gotowość do dalszego rozwoju naukowego oraz uczestniczenia w projektach naukowo-badawczych,
  • plan badawczy na kolejne 3 lata,
  • znajomość zagadnień geodezyjno – kartograficznych mających związek z geodezyjną obsługą inwestycyjnego procesu budowlanego, takich jak:
    • praca na mapie zasadniczej,
    • metody pomiarowe,
    • obsługa instrumentów geodezyjnych,
  • znajomość zagadnień związanych z gospodarką nieruchomościami i wykorzystaniem Systemów   Informacji Przestrzennej i GIS w praktyce planistycznej i inżynierskiej,
  • doświadczenie praktyczne w dziedzinie geodezji i kartografii,
  • znajomość pakietu Ms Office, AutoCAD, programów współpracujących ze środowiskiem GIS,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B2,
  • pożądana biegła znajomość języka polskiego w mowie i w piśmie, umożliwiająca swobodne prowadzenie zajęć dydaktycznych (w tym wykładów),
  • doświadczenie w zakresie prowadzenia zajęć dydaktycznych w uczelni wyższej,
  • zaangażowanie i samodzielność w pracy,
  • umiejętność pracy w zespole.

2.    Warunki pracy:

• pełen etat,
  • okres zatrudnienia: od 15.11.2023 r. do 14.11.2025 r. (z możliwością przedłużenia na czas nieokreślony).
  • Przewidywana data rozpoczęcia pracy: 15.11.2023 r.,

3.    Opis przewidywanego zakresu zadań i obowiązków:

• przygotowanie i prowadzenie zajęć na studiach dziennych i zaocznych z przedmiotów: geodezja i kartografia, geodezyjna obsługa nieruchomości, geodezja i kartografia w praktyce, gospodarka nieruchomościami, wycena nieruchomości, systemy informacji przestrzennej, GIS,
  • prowadzenie działalności naukowej i publikacyjnej.
  • prace organizacyjne na rzecz Uczelni, Wydziału, Instytutu.

4.    Wykaz wymaganych dokumentów:

1)    podanie o zatrudnienie do JM Rektora PŁ;

2)    Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie w Politechnice Łódzkiej, stanowiący załącznik nr 1.1 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;

3)    Klauzula o ochronie danych osobowych, stanowiąca załącznik nr 1.2 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;

4)    Zgoda na przetwarzanie danych osobowych, stanowiąca załącznik nr 1.3 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;

5)    odpisy/kopie dyplomów;

6)    autoreferat opisujący dotychczasową działalność naukową, dydaktyczną i organizacyjną;

7)  spis publikacji z punktacją zgodną z aktualnym wykazem czasopism podanych na stronie internetowej MEiN;

8)    inne dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje.

5.    Miejsce, forma i termin składania dokumentów:

Dokumenty należy przesłać drogą elektroniczną na adres mailowy sekretariatu Instytutu Inżynierii Środowiska i Instalacji Budowlanych:  w6i62@adm.p.lodz.pl  lub pocztą tradycyjną na adres:

Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska

Instytut Inżynierii Środowiska i Instalacji Budowlanych

Al. Politechniki 6, 90-924 Łódź do dnia 13.10.2023

W przypadku wysyłania dokumentów drogą tradycyjną, na kopercie należy umieścić adnotację „oferta kandydata do pracy”.

6.    Dane osoby do kontaktu:

W sprawach związanych z konkursem należy kontaktować się z panią Marzeną Matusiak i panią Agnieszką Jaskulską Instytut Inżynierii Środowiska i Instalacji Budowlanych: tel. +48 42 631 35 21, w6i62@adm.p.lodz.pl

7.    Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu: 23.10.2023

8.    Opis jednostki zatrudniającej

Zakład Gospodarki Przestrzennej i Geomatyki wchodzi w skład Instytutu Inżynierii Środowiska i Instalacji Budowlanych.

Główne kierunki badań Zakładu Gospodarki Przestrzennej i Geomatyki to:

• metrologia budowli w zakresie optymalizacji metod pomiarowych,
  • metody geodezyjne w procesie inwestycyjnym,
  • kartografia tematyczna w inżynierii środowiska,
  • metodyka opracowań kartograficznych związanych z ochroną środowiska człowieka w warunkach Łódzkiej Aglomeracji Miejskiej,
  • metodyka pomiarów deformacji elementów konstrukcyjnych obiektów budowlanych w aspekcie potrzeb diagnostycznych,
  • fizyka miasta, inżynieria wiatrowa, zrównoważony rozwój miast,
  • oddziaływanie struktur zabudowy na mikroklimat i komfort człowieka.

Tematy badawcze związane z gospodarką przestrzenną koncentrują się na zagadnieniach metodyki oceny wpływu wybranych struktur zabudowy na warunki aerodynamiczne i cieplne, ustalenia związków między rodzajem zabudowy a warunkami mikroklimatu oraz opracowaniem metod kartograficznych, opartych na GIS, w postaci miejskich map klimatycznych dla wybranych obszarów Łodzi. Drugi nurt badawczy koncentruje się na zagadnieniach przewietrzanie miast i wyznaczaniu korytarzy przewietrzających w oparciu o szczegółowe analizy zabudowy z wykorzystaniem GIS.