Data dodania 19.10.2023 - 08:55

Instytut Obrabiarek i Technologii Budowy Maszyn poszukuje pracownika na stanowisko adiunkta w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych

Politechnika Łódzka jest jedną z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Posiada ponad 75-letnią tradycję i doświadczenie w kształceniu kadr i prowadzeniu badań naukowych. Jest atrakcyjnym partnerem dla biznesu. Współpracuje z największymi firmami w kraju i za granicą. Prowadzi badania naukowe na europejskim poziomie, tworzy nowe technologie i patenty przy współpracy z najlepszymi ośrodkami naukowymi na całym świecie. Jednym z filarów zarządzania Politechniką Łódzką jest równe traktowanie pracowników niezależnie od ich płci, wieku, rasy czy innych cech demograficzno-społecznych. W 2016 roku PŁ jako pierwsza Uczelnia techniczna w Polsce otrzymała logo HR EXCELLENCE IN RESEARCH, potwierdzające, że Uczelnia stosuje zasady „Europejskiej Karty Naukowca” i „Kodeksu postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych”.
1.    Wymagania stawiane kandydatowi:

- Posiadanie stopnia naukowego doktora inżyniera w dyscyplinie nauki: inżynieria mechaniczna
- Znaczący dorobek naukowy w zakresie inżynierii mechanicznej, zwłaszcza w zakresie konstrukcji przeznaczonych do automatyzacji procesów przemysłowych,
- Doświadczenie w zakresie udziału w realizacji projektów badawczo-rozwojowych
i prac badawczych w konkursach zagranicznych lub NCBiR w zakresie prowadzenia badań naukowych i publikowania ich wyników,
- Co najmniej 4 letnie doświadczenie przemysłowe i doświadczenie w zakresie dydaktyki w szkole wyższej, szczególnie w zakresie inżynierii mechanicznej,
-   Znajomość j. angielskiego i polskiego w zakresie umożliwiającym prowadzenie zajęć.

2.    Warunki pracy:

-   pełny etat,
-   termin rozpoczęcia pracy: 01.12.2023 r. (przewidywany)
-    praca hybrydowa.

Uprawnienia:

-    możliwość rozwoju kariery naukowej,
-    wyjazdy zagraniczne związane z prowadzeniem badań w europejskich ośrodkach naukowych,
-    uczestniczenie w konferencjach krajowych i międzynarodowych,
-    publikowanie artykułów naukowych w czasopismach o wysokim wskaźniku cytowalności (Impact Factor).

3.    Opis przewidywanego zakresu zadań i obowiązków:

-    prowadzenie i dokumentowanie działalności badawczej i udział w upowszechnianiu rezultatów tej działalności,
-    prowadzenie zajęć dydaktycznych (wykłady, ćwiczenia, seminaria, laboratoria) w języku polskim i angielskim,
-    udział w pracach organizacyjnych na rzecz Uczelni i jednostki.

4.    Wykaz wymaganych dokumentów:

1)    podanie o zatrudnienie do JM Rektora PŁ;
2)    Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie w Politechnice Łódzkiej, stanowiący załącznik nr 1.1 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;
3)    Klauzula o ochronie danych osobowych, stanowiąca załącznik nr 1.2 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;
4)    Zgoda na przetwarzanie danych osobowych, stanowiąca załącznik nr 1.3 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;
5)    odpisy/kopie dyplomów;
6)    inne dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje.

5.    Miejsce, forma i termin składania dokumentów:
Dokumenty należy przesłać drogą elektroniczną na adres mailowy sekretariatu Instytutu Obrabiarek
i Technologii Budowy Maszyn tj. w1i13@adm.p.lodz.pl lub pocztą tradycyjną na adres: Instytut Obrabiarek
i Technologii Budowy Maszyn 90-537 Łódź, ul. Stefanowskiego 1/15 do dnia 18.11.2023 r. Liczy się data wpływu dokumentów do Instytutu Obrabiarek i Technologii Budowy Maszyn. Kandydaci będą mogli dokonać odbioru złożonych przez siebie dokumentów związanych konkursem przez okres 30 dni od daty zakończenia konkursu.

6.    Dane osoby do kontaktu oraz adres pocztowy i elektroniczny, na który można przesyłać dokumenty
i ich skany: Iwona Korzeniewska , tel. 42 631 22 99,  w1i13@adm.p.lodz.pl

7.    Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu: 24.11.2023 r.

8. INSTYTUT OBRABIAREK I TECHNOLOGII BUDOWY MASZYN powstał w roku 1970 z połączenia dwóch Katedr: Katedry Obrabiarek i Obróbki Skrawaniem oraz Katedry Technologii Budowy Maszyn. Od początku swego istnienia Instytut jest wiodącą jednostką Wydziału Mechanicznego PŁ w zakresie kształcenia na specjalności Obrabiarki, Obróbka Skrawaniem i TBM.
Obecnie w Instytucie powołane są cztery Zakłady: Zakład Obrabiarek, Zakład Obróbki Skrawaniem i Narzędzi, Zakład Robotyki i Automatyzacji oraz Zakład Technologii Maszyn.
Główna tematyka prac badawczych to:
- badanie metod obróbki ubytkowej,
- modelowanie, monitorowanie i sterowanie procesów szlifowania,
- badanie warstwy wierzchniej po obróbce,
-projektowanie, wykonywanie i optymalizacja przekładni zębatych,
-projektowanie, sterowanie i badanie robotów – w tym robotów kardiochirurgicznych i robotów mobilnych,
- badanie łożyskowań hydro i aerostatycznych,
-badanie napędów hydraulicznych i pneumatycznych,
- zastosowanie metod sztucznej inteligencji,
-badanie zespołów obrabiarek.
Badania naukowe prowadzone są w nowoczesnych laboratoriach przy wykorzystaniu najnowszych rozwiązań technologicznych. Instytut współpracuje z szeregiem międzynarodowych instytucji naukowych.

9.    W przypadku wysyłania dokumentów drogą tradycyjną, na kopercie należy umieścić adnotację „oferta kandydata do pracy”.