Data dodania 22.01.2024 - 10:20

Galeria JUTRO zaprasza na wystawę prac studentów kierunku wzornictwo Politechniki Łódzkiej zatytułowaną PRÓBA_PROCES_PROJEKT.

Kilkudziesięciu studentów pracowało pod okiem doświadczonych dydaktyków z Instytutu Architektury Tekstyliów, tych związanych ze sztuką a także inżynierów. Co jest efektem tych działań?

Wyjaśnia kuratorka dr hab. sztuki Katarzyna Zimna, prof. PŁ

- Obok gotowych realizacji z zakresu ubioru, tkaniny i komunikacji wizualnej, wystawa pokazuje różne elementy procesu twórczego. Są to tablice inspiracji, warianty prac, próbki czy dokumentacje z planu fotograficznego i filmowego. Eksponuje także aspekt technologiczny i materiałowy, wielość technik i narzędzi – analogowych i cyfrowych, z których korzystają w trakcie zajęć młodzi projektanci.

Zwiedzając wystawę można zobaczyć, jak wiedza i umiejętności studentów nabywane w ramach różnych zajęć tworzą spójną całość, a jej efektem są prace interdyscyplinarne, łączące wiedzę technikę, projektowanie i sztukę.
Wystawa jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-13:00.

Adres Galerii JUTRO: Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów - II p., część eksponatów znajduje się w strefie studenckiej na III p.

Projekt plakatu: dr sztuki Monika Czarska