Data dodania 09.06.2022 - 12:03
Kategorie aktualności

Programował technologie rozszerzonej rzeczywistości, projektował urządzenia, tworzył aplikacje internetowe, pisał artykuły naukowe i promował współtworzone z innymi studentami technologie. Adam Lewczuk, student Politechniki Łódzkiej kierunku Telecommunications and Computer Science w Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE), został finalistą Studenckiego Nobla. Został wyróżniony jako jeden z dziesięciu najlepszych studentów uczelni technicznych w Polsce. 

Image

Adam Lewczuk przez ponad trzy lata bardzo aktywnie współpracował z Instytutem Informatyki Stosowanej i SKN UbiCOMP. Częścią wspólną dla jego różnorodnej aktywności w projektach było to, że pełnił w nich rolę Project Managera. Wśród projektów, nad którymi pracował był ARchemist, rozwijany wspólnie ze studentami z SKN NANO z Wydziału Chemicznego.

Jak wyjaśnia

 – Polegał on na opracowaniu pierwszego na świecie systemu wykorzystującego rozszerzoną rzeczywistość do asystowania i nauki eksperymentów chemicznych. Nasz zespół znalazł się w finale ACM Student Research Competition na największej międzynarodowej konferencji z dziedziny Human-Computer Interaction, a wyniki badań zostały opublikowane na międzynarodowej konferencji w Tajlandii. W 2021 roku opracowana technologia zdobyła złoty medal na międzynarodowym Expo designu i wynalazków w Tajwanie. 

Największym projektem, w którym Adam pełnił funkcję zarządzającą badaniami był Ambient. Zespół studentów opracował dwie generacje inteligentnego dozownika leków dla osób starszych. Wysiłek się opłacił, ponieważ wynalazek zdobył aż 5 nagród na ogólnoświatowych konkursach.  

Adam to mądry młody człowiek, który konsekwentnie rozwija swoje pasje, a młodszym kolegom radzi

-  To do czego szczerze zachęcam to, aby w pracy myśleć w pierwszej kolejności o tym, co my możemy dać innym i jak inni mogą osiągnąć sukcesy większe od nas samych.  

Na zdjęciu z gali, która odbyła się w Warszawie Adam odbiera gratulacje za znalezienie się w TOP 10 w kategorii nauki techniczne.