Data dodania 31.10.2023 - 14:49

Podczas uroczystego posiedzenia Senatu PŁ pracownikom zasłużonym dla rozwoju nauki i edukacji zostaną wręczone odznaczenia i medale. Nagrody otrzymają także najlepsi studenci i absolwenci Politechniki Łódzkiej.
Zapraszamy w środę 8 listopada o godz. 11:00 do Auli im. Prof. Tadeusza Paryjczaka w budynku Alchemium.

Jak zaznacza rektor PŁ prof. Krzysztof Jóźwik

– To posiedzenie Senatu PŁ ma wyjątkowy charakter. Nie poświęcamy go zadaniom i sukcesom uczelni, ale osobom, które do tych sukcesów bez wątpienia się przyczyniły. Wyróżnimy pracowników naukowych, a także administracyjnych, których praca szczególnie przyczynia się do tego, że Politechnika rozwija się i jest doceniania w Polsce i na świecie. Doceniamy też naszych najlepszych studentów, a nasi partnerzy nagradzają najlepszych absolwentów, dając tym wyraz uznania dla jakości ich wykształcenia. W auli będzie w sumie niemal 200 osób, młodych i tych trochę starszych, dla których ten dzień na pewno będzie miłym wspomnieniem. Dla mnie osobiście to 200 powodów do dumy!

Wyróżnienia dla pracowników
Wojewoda Łódzki Karol Młynarczyk odznaczy czworo naukowców Krzyżami Zasługi.  Złoty Krzyż Zasługi odbierze dr inż. Marian Cłapa z Wydziału Mechanicznego, Srebrny Krzyż Zasługi - prof. Dariusz Bieliński z Wydziału Chemicznego, Brązowe Krzyże Zasługi otrzymają: prof. Anna Fabijańska oraz dr hab. inż. Ewa Korzeniewska, prof. PŁ z Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki.

Kolejną grupą będą osoby uhonorowane Medalami za Długoletnią Służbę.
Medal Złoty za Długoletnią Służbę otrzyma 39 osób, Medal Srebrny za Długoletnią Służbę zostanie wręczony 37 pracownikom, a Medal Brązowy za Długoletnią Służbę otrzyma 28 osób.

Łódzki Kurator Oświaty Waldemar Flajszer wręczy 26 nauczycielom akademickim Medal Komisji Edukacji Narodowej przyznany przez Ministra Edukacji i Nauki.

Senat uczelni przyznał Odznaki „Zasłużony dla Politechniki Łódzkiej”. Rektor prof. Krzysztof Jóźwik wręczy je 19 pracownikom oraz 6 osobom spoza uczelni i firmie współpracującej z PŁ.
JM Rektor przyznał też honorową godność Profesora Seniora, którą otrzymają prof. Marek Główka  i prof. Marian Zaborski z Wydziału Chemicznego.

Wyróżnienia dla studentów i absolwentów
Uroczyste posiedzenie Senatu będzie też szczególnym wydarzeniem dla licznej grupy studentów. Każdy wydział uczelni wyłonił Studentów Roku 2022/23. W sumie tytuł ten otrzyma ponad 21 osób.
Z kolei autorzy najlepszych prac dyplomowych, wyłonieni w konkursach, zostaną nagrodzeni przez Łódzką Radę Federacji FSNT-NOT oraz firmy Polmos Żyrardów, Stowarzyszenie Techników Cukrowników i Veolia Energia Łódź S.A.