Data dodania 14.02.2024 - 12:32

Sztuczna inteligencja, innowacyjne projekty, startupy, gamedev, konkursy i duża dawka wiedzy. To będzie tydzień pełen fascynującej nauki. Politechnika Łódzka po raz drugi organizuje Research Week z myślą o jeszcze silniejszym rozwoju badań prowadzonych w uczelni.

Gościć będziemy w tym czasie ekspertów i wybitne postaci świata nauki, m.in. profesora Uniwersytetu Warszawskiego Piotra Sankowskiego, prezesa IDEAS NCBR, który otrzymał czwarty już w swojej karierze grant European Research Council. To będzie ekscytujące spotkanie z rozpoznawalnym w skali globalnej naukowcem. Z kolei wykład inauguracyjny „Ile inteligencji tkwi w AI” wygłosi prof. Andrzej Dragan, fizyk z Uniwersytetu Warszawskiego, znany popularyzator nauki zajmujący się także twórczością fotograficzną i filmową.

Co jeszcze nas czeka?

Warto będzie posłuchać studentów, którzy dzięki programowi E2TOP prowadzą niezwykle ciekawe projekty naukowe. Jednemu z nich zostanie przyznana nagroda JM Rektora prof. Krzysztofa Jóźwika.

Do studentów i doktorantów skierowany będzie konkurs Lightning talk – czyli jak w 3 minuty opowiedzieć ciekawie o swoich badaniach.

Zainaugurowana też zostanie pierwsza edycja konkursu startupowego – Invested w Politechnice Łódzkiej.

Poza tym poznamy przykłady innowacyjnych projektów, które przyniosły konkretne korzyści dla uczelni, przedsiębiorców i społeczeństwa. By było ich jeszcze więcej zaplanowano szereg dyskusji, które mogą być pomocne w tym, jak napisać zwycięski grant, aby umiędzynarodowić karierę badawczą, czy też skutecznie komercjalizować wyniki badań naukowych.

To tylko część programu Research Week. Więcej szczegółów na stronie Politechniki Łódzkiej.