Data dodania 16.08.2023 - 11:17

Drużyna Raptors z Politechniki Łódzkiej stanęła wczoraj na podium renomowanych zwodów łazików marsjańskich Canadian International Rover Challenge, zdobywając 3. miejsce!

Zawody odbyły się w Drumheller, w mieście dinozaurów, co okazało się szczęśliwym nawiązaniem do loga Raptorsów, którym jest dwunożny welociraptor.

Jak podkreślają studenci - W rywalizacji uczestniczyło 17 drużyn z różnych zakątków świata, co jeszcze bardziej napawa nas dumą.

Ich autorski robot Raptors Rover z sukcesem wykonał różne zadania w kamienistym, górskim terenie. Konkurował nie tylko w dzień, ale także w nocy. Grupa obecna w Kanadzie wspomina

- W nocnym zadaniu Search & Rescue udało nam się zdobyć najwięcej punktów spośród wszystkich konkurencji. Była to misja sprowadzająca do bazy technika, który został napromieniowany podczas odbudowy uszkodzonego reaktora oraz naprawienie i ponownie uruchomić reaktora. Wszystko odbywało się przy minimalnym naturalnym oświetleniu łazika.

Konkurencjom towarzyszyła zmienna pogoda – upał, deszcz, a także burza piaskowa. Jak donosi z Kanady ekipa studentów z PŁ

- Przechodziliśmy przez trudne momenty, naprawialiśmy awarie, a także wspólnie cieszyliśmy się każdym osiągnięciem i pokonanym wyzwaniem. Z dumą patrzyliśmy jak nasz Raptors Rover pokonuje zadania, często lepiej niż się spodziewaliśmy.

Więcej szczegółów na profilu Raptors na Facebooku