Data dodania 23.06.2022 - 12:09

Politechnika Łódzka otrzymała przedłużenie na kolejne 3 lata – do 17 czerwca 2025 - prawo do posługiwania się przyznawanym przez Komisję Europejską wyróżnieniem HR Excellence in Research. Uczelnia po raz pierwszy znalazła się w gronie instytucji badawczych, które nagrodzono tym ważnym „znakiem doskonałości” już w maju 2016 roku.

Logo HR Excellence in Research nie jest dane raz na zawsze, dlatego asesorzy Komisji Europejskiej odwiedzili Politechnikę Łódzką przed miesiącem i podczas Site-Visit przeprowadzili szczegółową ewaluację dotychczas realizowanych działań i dalszych planów. Szereg rozmów i spotkań ze środowiskiem akademickim upewniły gości z KE o skuteczności i dobrym kierunku procesu związanego z pracą naukowców.
Rektor PŁ prof. Krzysztof Jóźwik z satysfakcją podkreśla

– Przyznanie uczelni HR Excellence in Research na kolejny okres potwierdza wysoką pozycję Politechniki Łódzkiej w międzynarodowym środowisku naukowym oraz fakt, że wprowadzane w naszej uczelni standardy pomagają w tworzeniu przyjaznego miejsca pracy dla naukowców z całego świata. Dzięki temu mogą oni rozwijać własne kariery badawcze i dydaktyczne oraz podejmować szereg działań na rzecz społeczeństwa.

HR Excellence in Research jest wyróżnieniem, które przynosi większą rozpoznawalność w europejskim obszarze badawczym, zapewniając naukowców, również z zagranicy, że Politechnika Łódzka jest atrakcyjnym partnerem w międzynarodowych projektach i prowadzonych badaniach.