Data dodania 31.10.2023 - 15:58

Sześć zespołów studenckich kształcących się na kierunku sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe zaprezentuje w poniedziałek 6 listopada efekty swoich innowacyjnych, często zaskakujących projektów zrealizowanych na zajęciach.

Zapraszamy do sali konferencyjnej Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej (budynek A11, ul. Stefanowskiego 18/22). Prezentacje zaplanowano od 10:15 do 13:00.

Słuchając i oglądając prezentacje przekonamy się, że pojutrze należy do sztucznej inteligencji – nie wiadomo, czy będzie to świat dobry, czy zły, ale wiadomo, że jutro należy do budowniczych tej ery, ery inteligentnych maszyn.

Dla zachęty kilka słów o efektach pracy studentów. Są to np.
- aplikacja modyfikująca twarze na podstawie tekstu,
- syntezator, który potrafi zmieniać emocje w głosie, do zastosowań wszędzie tam, gdzie - sztuczna inteligencja będzie nawiązywało rozmowę z ludźmi,
- tworzenie zdjęć krajobrazów z prostego obrazu zawierającego kilka kolorów, czy też
--identyfikacja osób w przestrzeni monitorowanej przez radar.

Jak zaznacza prof. Krzysztof Ślot, przewodniczący Rady Kierunku Sztuczna Inteligencja i Uczenie Maszynowe

- Tematyka projektów jest zróżnicowana - od nowatorskich metod biometrii, przez zaawansowane narzędzia analizy oraz generacji sygnałów i obrazów, po inteligentne algorytmy komentowania kodu programów.