Data dodania 27.01.2022 - 13:32

Tradycyjnie w Politechnice Łódzkiej działa Sztab WOŚP, w tym roku #6387. Do Sztabu zgłosiło się 325 wolontariuszy w różnym wieku. Jak zwykle kwestować będą także władze rektorskie.

Tegoroczną atrakcją w licytacjach już prowadzonych na Allegro jest wspólne z rektorem PŁ przygotowanie obiadu i jego smakowanie w historycznym pomieszczeniu rektoratu. Gotowanie to jedna z pasji prof. Krzysztofa Jóźwika, od wielu lat praktykowana we własnej kuchni. link do licytacji

- Uwielbiam tworzyć nowe smaki, odtwarzać potrawy, które miałem okazję poznać podczas licznych zagranicznych podróży. Mam kilka popisowych dań – mówi rektor PŁ i zaprasza: –  Zjedzmy coś razem, ponieważ wierzę, że nic tak nie łączy, jak wspólne biesiadowanie, a co dopiero gotowanie obiadu!

W najbliższy weekend wśród kwestujących na sprzęt do diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci w Manufakturze będą m.in.  studenci z Solar Team i Iron Warriors Team oraz ich znane na świecie, ale też unikatowe pojazdy.

Dla najmłodszych studenci z Koła Naukowego Nano przygotowali pokazy chemiczne.

Będzie też stoisko promocyjne Europejskich Igrzysk Akademickich, które odbędą się w lipcu w Łodzi, a PŁ jest współorganizatorem wydarzenia.

W ubiegłym roku sztab WOŚP PŁ zebrał blisko 300 tysięcy złotych na sprzęt z serduszkiem. Mamy nadzieję, że ten rekord uda się pobić.