Data dodania 15.03.2021 - 09:18

W poniedziałek 15 marca o godz. 12:30 odbędzie się uroczyste podpisanie umowy o podwójnym dyplomie z prestiżową uczelnią francuską Ecole Nationale Supérieure d’Arts et Métiers (ENSAM).

W łączeniu online z francuską uczelnią uczestniczyć będzie rektor PŁ prof. Krzysztof Jóźwik, dziekani wydziałów, których dotyczy umowa oraz dyrektor Centrum Kształcenia Międzynarodowego. Władze uczelni ENSAM reprezentować będą prof. Agnès Bourg i prof. Michel Jauzein.

W spotkaniu weźmie również udział Christophe Paoli, Attaché ds. nauki i współpracy uniwersyteckiej Ambasady Francji w Polsce.

Nowo wynegocjowana umowa z Ecole Nationale Supérieure d’Arts et Métiers jest kontynuacją najdłużej funkcjonującej w Politechnice Łódzkiej umowy o podwójnym dyplomie. Umowa obejmie studentów siedmiu kierunków realizowanych w ramach Centrum Kształcenia Międzynarodowego IFE.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że Politechnika Łódzka została wybrana jako jedyna uczelnia w Europie Środkowo-Wschodniej, z którą ta prestiżowa uczelnia zdecydowała się kontynuować tak szeroką współpracę.