Data dodania 10.04.2024 - 11:24

Politechnika Łódzka znalazła się w TOP 13% najlepszych uczelni na świecie w rankingu Best Value University World Rankings for International Students.

Ranking przygotowany przez The Study Abroad Aide jest skierowany przede wszystkim do studentów rozważających studia za granicą, dając im szansę dokonać trafnego/dobrego wyboru miejsca kształcenia. Dotyczy uczelni, które wyróżniają się na świecie, zapewniając doskonałe połączenie wysokiej jakości edukacji i przystępnej ceny.

W rankingu tym uwzględniono ponad 8 tysięcy uczelni z 69 krajów. W zestawieniu sklasyfikowano 126 polskich uczelni, ale w Top 1000 znalazło się tylko 6 z nich, w tym tylko dwie uczelni techniczne – AGH (923. miejsce) oraz PŁ (979. miejsce). Najlepiej wypadły Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski, które są w TOP 500 tego globalnego zestawienia.

Rektor prof. Krzysztof Jóźwik, odnosząc się do rankingu podkreśla:

- Cieszy mnie obecność w rankingu najlepszych uczelni świata, które nie tylko dążą do osiągnięcia sukcesów akademickich, ale także promują inkluzywność, różnorodność oraz zadowolenie studentów. Koncentrując się na praktycznych potrzebach studentów zagranicznych, stworzyliśmy w Politechnice Łódzkiej Welcome Point, centralny punkt informacyjno-usługowy. Jest to swego rodzaju system wsparcia, w którym można odnaleźć potrzebne informacje i uzyskać wskazówki, jak poradzić sobie w nowej rzeczywistości, w obcym kraju.

W rankingu uszeregowano uczelnie, biorąc pod uwagę dwie grupy wskaźników - reputację akademicką (waga 75%) i przystępność cenową (waga 25%).

więcej w "Życiu Uczelni" na stronie