Data dodania 06.09.2021 - 10:29

Koło naukowe Lodz Solar Team działające na Politechnice Łódzkiej ma zaszczyt zaprosić Państwa na premierę odnowionego samochodu elektrycznego napędzanego energią słoneczną - Eagle Two.  Będzie to unikatowa okazja do zobaczenia samochodu tuż przed jego wyjazdem na wyścig iLumen European Solar Challenge 2021 w Belgii, gdzie zespół podejmie próbę obrony tytułu mistrza Europy zdobytego w 2018 r.

Studenci, jak zwykle zadbali, aby premierowy pokaz był efektowny, dlatego odsłona nowej wersji Eagle Two odbędzie się 10 września 2021 roku o godzinie 19:00 w Monopolis przy ul. dr. Stefana Kopcińskiego 62 w Łodzi.

Podczas spotkania będą Państwo mieli okazję nie tylko zobaczyć odnowiony samochód, ale także porozmawiać z zespołem o wprowadzonych zmianach oraz udoskonaleniach pojazdu, zarówno od strony wizualnej, jak i technicznej. Mimo okresu pandemii studenci pracowali nad zastosowaniem w Eagle Two nowych rozwiązań z zakresu mechaniki, informatyki i elektroniki, wprowadzanych z myślą o 24-godzinnym ściganiu się na dawnym torze F1 Circuit Zolder w Belgii. Start zaplanowano w sobotę 18 września. Z Polski do Belgii samochód Eagle Two wyruszy tuż po premierze przygotowanej specjalnie dla mediów i łodzian odwiedzających kolejne popularne miejsce w naszym mieście.