Data dodania 17.11.2023 - 10:53

Od poniedziałku do piątku po kampusie Politechniki Łódzkiej krążyć będzie kawiarenka – coffee truck ParkCafe, co oznacza, że do uczelni powrócił tydzień mobilności. Jego organizatorem jest Centrum Współpracy Międzynarodowej (CWM) PŁ.

Przy kawie oferowanej przez ParkCafe będzie można poznać wszystkie szczegóły na temat wyjazdów zagranicznych z programu Erasmus+  oraz możliwości oferowanych przez European Consortium of Innovative Universities, do którego należy Politechnika Łódzka.
Tydzień Mobilności to także m.in.

• spotkania Erasmusowców – tych, którzy już wiedzą, że warto wyjechać na część studiów do zagranicznej uczelni z tymi, którzy się nad tym zastanawiają (wtorek 16:18, CWM),
  •  wręczenie nagród Liderów Mobilności i rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Mobilności Lwa Leona” (czwartek 14:30, CWM).

Poza tym na uczestników Mobility Week czeka duża dawka wiedzy przekazywanej w czasie spotkań na wydziałach, a w CWM także informacje o międzynarodowym wolontariacie na stoisku Europejskiego Korpusu Solidarności. Jest to programu dla młodych ludzi chcących wziąć udział w działaniach solidarnościowych – od pomocy pokrzywdzonym, przez akcje na rzecz zdrowia i środowiska, aż do pomocy humanitarnej w UE i poza nią.

Szczegóły programu Mobility Week znajdują się w załączniku.