Data dodania 31.10.2023 - 15:41

Już po raz siódmy spotykamy się podczas Łódzkich Dni Informatyki (ŁDI), w czasie których zaplanowano  wiele wydarzeń – zarówno dla studentów (moduł studencki odbywa się w dniach 7 i 8 listopada), uczniów szkół średnich (w dniach 7-9 listopada), jak i wszystkich pasjonatów informatyki.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest sztuczna inteligencja, a wystąpienia i warsztaty specjalistów obejmują szerokie spektrum zagadnień technologicznych związanych z informatyką.

Chmura obliczeniowa, cyberbezpieczeństwo czy mikroserwisy to tylko niektóre z poruszanych tematów.

Prelegentami oraz trenerami w czasie warsztatów są specjaliści, przedstawiciele firm działających na globalnym rynku, oraz pracodawcy z branży w Łodzi i w regionie łódzkim, realizujący zaawansowane projekty IT.

Rozpoczęcie ŁDI zaplanowano we wtorek, 7 listopada, o godzinie 8:45 na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej.

Wykład inauguracyjny pt. „Gry bardziej realne niż rzeczywistość - konsekwencje rewolucji AI w przemyśle kreatywnym” wygłosi Maciej Sawicki, speaker TEDx, dziennikarz, założyciel i CEO globalnej platformy dla streamerów inStreamly, konsultant z obszaru wykorzystania AI w organizacjach. inStreamly decentralizuje system zarządzania treścią w sieciach przesyłu danych na żywo, wykorzystując zaawansowane mechanizmy AI oraz machine learning.

Drugi dzień ŁDI w środę na Uniwersytecie Łódzkim, na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej rozpocznie Mariusz Czepiec z Publicis Groupe wykładem pt. „Sztuczna Inteligencja. Prawdziwe wyzwania.” Warsztaty prowadzone przez firmy z klastra odbędą się natomiast na Wydziale Matematyki i Informatyki UŁ.

Współorganizatorami Łódzkich Dni Informatyki są Politechnika Łódzka, Uniwersytet Łódzki i Społeczna Akademia Nauk oraz firmy zrzeszone w Łódzkim Klastrze ICT.

Szczegółowe informacje są dostępne na www.lodzkiedniinformatyki.pl

Partnerami Łódzkich Dni Informatyki są Młodzi w Łodzi, Miasto Łódź, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego oraz Rossmann, Commerzbank i Hitachi Energy.

Zadanie publiczne  „Łódź akademicka – naukowa, kreatywna i wielokulturowa 2023”  finansowane jest z budżetu Miasta Łodzi. Sponsorem Łódzkich Dni Informatyki jest Bank Gospodarstwa Krajowego.