Data dodania 26.09.2023 - 12:57

Na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska PŁ otwarto nowoczesne audytorium projektowania konstrukcji stalowych. Jest to efekt współpracy Katedry Mechaniki Konstrukcji z łódzką firmą Rex-Bud Budownictwo, specjalizującą się w generalnym wykonawstwie inwestycji przemysłowych, magazynowych i handlowych.

Na uroczystym otwarciu kierownik Katedry prof. Jarosław Jędrysiak powitał m.in. prorektora ds. kształcenia dr. hab. inż. Andrzeja Romanowskiego, prof. PŁ, wiceprezydenta m. Łodzi Adama Pustelnika oraz współwłaściciela grupy Rex-Bud Budownictwo Dominika Karczewskiego.

Dzięki pomocy firmy studenci uczyć się będą konstrukcji stalowych w nowej, funkcjonalnej sali, a praktycznie na każdych zajęciach przy omawianych zagadnieniach nauczyciele będą mogli użyć eksponatów pokazujących rzeczywiste rozwiązania konstrukcyjne. – Nie ma nic lepszego od kształcenia praktycznego – podkreśla prorektor Andrzej Romanowski. Podobnie zauważa wiceprezydent Pustelnik, mówiąc, że dzięki integracji z przemysłem studenci mogą odbierać kompletną edukację. Hasło firmy „Rex-Bud. Buduj z Nami swoją przyszłość” oddaje jej politykę także w kontekście współpracy z uczelniami. Łódzka firma, łódzka uczelnia to dobry związek do prowadzenia działań, które są potrzebne obu partnerom.
Nowa sala jest pierwszym, ale jak podkreślał współwłaściciel grupy Rex-Bud Budownictwo Dominik Karczewski, nie ostatnim efektem wcześniej podpisanej umowy o współpracy.