Data dodania 24.06.2022 - 12:17

Dla osób spragnionych wiedzy przez cały rok Politechnika Łódzka oferuje wyjątkowe wydarzenie na rozpoczęcie wakacji. Od 24 czerwca do 1 lipca w Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE) odbywać się będzie szkoła letnia poświęcona zagadnieniu interakcji człowiek-komputer. Przez tydzień polscy i zagraniczni studenci będą starali się odpowiedzieć na pytanie, jak technologie cyfrowe mogą wspierać nasze wartościowe doświadczenia i przyczyniać się do poprawy dobrostanu. W tym celu będą brali udział w wielu warsztatach i grupach projektowych pod okiem najlepszych wykładowców, a przede wszystkim będą mieli okazję uczestniczyć w wykładach prowadzonych przez badaczy z całego świata – na Politechnice gościć będą wybitni profesorowie z kilkunastu europejskich i amerykańskich uczelni, m.in. Chalmers University of Technology, University of St. Gallen czy James Madison University.

Podczas Łódź HCI Summer School 2022 równolegle prowadzone będą zarówno zajęcia dla magistrantów i inżynierów, jak i szkoła doktorska.

Program obfituje w wydarzenia obejmujące bardzo szerokie spektrum zagadnień, ale mieszczące się w tematyce interakcja człowiek-komputer. Będzie można zatem wysłuchać wykładów o bardziej ogólnym charakterze, zarysowujących, jak technologie cyfrowe mogą pomóc w nawiązywaniu i pielęgnowaniu relacji międzyludzkich, ale również tych specjalistycznych – studenci będą mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat projektowania doświadczeń w rzeczywistości wirtualnej (VR), poznać praktyczne zastosowania elektromiografii, a także poznać wyzwania towarzyszące projektowaniu interaktywnych systemów sztucznej inteligencji (AI). Są to dziedziny doświadczające obecnie dynamicznego rozwoju i niezwykle przyszłościowe, więc liczymy, że uczestnicy zakończą szkołę letnią nie tylko z opracowanym w czasie zajęć autorskim rozwiązaniem, ale też z bogatym bagażem nowej wiedzy i doświadczeń.

Otwarcie odbędzie się w piątek 24 czerwca, o godzinie 18:00 w Auli Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE) przy ul. Żwirki 36. W sobotę rano wykład otwarcia poprowadzi  profesor Morten Fjeld z Uniwersytetu Technologicznego Chalmers w Göteborgu.

Organizatorami wydarzenia są Instytut Informatyki Stosowanej Wydziału EEIA oraz IFE przy współpracy z Uniwersytetem Technologicznym Chalmers w Göteborgu i przy wsparciu ACM SIGCHI (Oddziału ds. Interakcji Człowiek-Komputer Międzynarodowego Stowarzyszenia Maszyn Obliczeniowych) i Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

Finansowanie odbywa się częściowo ze środków UE w ramach Zintegrowanego Programu Politechniki Łódzkiej – edycja II oraz Zintegrowanego Programu Politechniki Łódzkiej na rzecz rozwoju regionu łódzkiego realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.