Data dodania 05.10.2022 - 15:07

Zakończyła się uroczystość inauguracji roku akademickiego 2022/23. Rektor prof. Krzysztof Jóźwik wygłosił przemówienie, nagrodzono najlepszych studentów i absolwentów najlepszych prac dyplomowych. Nowo przyjęci studenci zostali immatrykulowani, a prof. Anna Fabijańska wygłosiła wykład "Wizja komputerowa i sztuczna inteligencja, czyli jak komputery widza i rozumieją świat".

Przesyłam w załączniku materiały do wykorzystania w: zdjęcia autorstwa Jacka Szabeli (PŁ) oraz
  • fragmenty z inauguracyjnego przemówienia rektora PŁ prof. Krzysztofa Jóźwika
  • wykaz laureatów nagród wręczonych absolwentom
  • nazwiska studentów nagrodzonych tytułem Student Roku 2021/2022
Dodam, że goście w swoich wystąpieniach powiedzieli m.in:
Wojewoda Tobiasz Bocheński: Uczelnia to spotkanie talentu młodych ludzi z mistrzostwem kadry akademickiej. Zwrócił uwagę na to, że Politechnika Łódzka tworzy miłą, otwartą, tolerancyjną wspólnotę, czyli miejsce, w którym warto być.
Prezydent Hanna Zdanowska wspominając czasy, gdy była studentką PŁ mówiła o ogromne zmianach na lepsze, jakie dokonały się na uczelni.
Przewodniczący Rady Miejskiej prof. Marcin Gołaszewski: Łódź będzie silna, gdy silne będą uczelnie.
Arcybiskup Grzegorz Ryś mówił z jednej strony o podziwie dla osiągnięć techniki, a z drugiej o strachu, jaki budzą niektóre jej objawy, nawiązując do nuklearnych gróźb płynących w związku z wojną na Ukrainie.